Gündem Haberleri

  Kendine baksın

  Zeynep ŞAFAK / ANKARA
  18.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Suriye Dışişleri Bakanlığı’nın bir mektupla Türkiye’yi BM’ye şikayet etmesine, “Suriye hükümeti önce kendi halkına karşı yürüttüğü şiddet kampanyasını durdursun” tepkisi verdi.

  Konuyla ilgili diğer Dışişleri yetkilileri de, “Suriye’den her gün ölüm haberleri geliyor. Tüm dünyanın gözü önünde siviller öldürülüyor. Esad yönetimi kendini savunmak için asılsız iddialar ortaya atmak yerine, şiddeti bir an evvel durdurmak için gerekli yolu hayata
  geçirmeli” değerlendirmesi yaptılar. Şam yönetimi BM’ye yazdığı mektuplarda, Türk hükümetini, Suriye halkına karşı terör eylemleri düzenlemesi için teröristlere her türlü desteği sağlamakla suçladı ve “Türkiye’nin ahlaksız tutumunun araştırılarak, gereğinin yapılmasını” istedi. Mektupta, “Türk hükümetinin Suriyeli masum vatandaşları katletmek için binlerce teröristin sınırları üzerinden Suriye’ye girmelerine izin verdiği” iddia edildi.
  Öte yandan Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, BM’nin Suriye özel temsilcisi Ahdar el İbrahimi’nin bugün Türkiye’ye gelip Hatay’daki bir kampı ziyaret edeceğini söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı