Gündem Haberleri

  Kendimden geçmişim

  Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR, (DHA)
  05.08.2009 - 14:52 | Son Güncelleme:

  Eskişehir'de evine mutfak pencerisnden girip tartıştığı eski nişanlısı 26 yaşındaki Banu Bozer'i elleriyle boğarak öldürmek suçundan tutuklu yargılanan 37 yaşındaki Ali Servet D., “Konuşmak için evine gitmiştim. Bana ‘Seni rezil edeceğim’ dedi ve ardından ‘Bana tecavüz ediyor’ diye bağıracağını söyledi. Kendimden uzak tutmak için ellerimle boğazından tuttum. O an kendimden geçmişim” dedi.

  25 Haziran 2009 tarihinde meydana gelen olayda 37 yaşındaki Ali Servet D., bir barda otururken arkadaşlarının doğum günü için eğlenmeye gelen eski nişanlısı Banu Bozer ile tartışmıştı. Ali Servet D. daha sonra Banu Bozer'in oturduğu birinci kattaki evine su borulardan tırmanıp mutfak penceresinden içeriye girmişti. Yatak odasında Banu Bozer'in boğazını elleriyle sıkan Ali Servet D., daha sonra polisi arayarak “Nişanlımı öldürdüm, tabancayla intihar edeceğim” demişti.

  Ali Servet D., olay yerine gelen polisler tarafından ikna edilerek intiharından vazgeçirilmişti. Banu Bozer ise olay yerine gelen 112 ambulansında görevli sağlık ekibinin müdahalesi ile duran kalbi çalıştırılıp Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Banu Bozer, tedavi altına alındığı hastanede bitkisel hayata girmiş ve 5 gün sonra da yaşamını yitirmişti.

  Eski nişanlısını boğarak öldüren Ali Servet D.'nin yargılanmasına Eskişehir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanıldı. Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle tutuklu olarak yargılanan Ali Servet D., eve öldürmek maksadıyla gitmediğini söyledi. Olay günü Banu Bozer ile barda karşılaştıklarını anlatan Ali Servet D. eski nişanlısının evine balkondan değil kapıdan girdiğini öne sürerek şöyle konuştu:
  “Banu ile barda tesadüfen karşılaştık. Banu bana ’Boynuzların yakıştı mı? Seni daha önce de şimdi de nasıl aldattığımı görmek istiyorsan bu gece gelirsin’ dedi. Sabaha karşı Banu’nun evine gittim. Otomobilimin kontak anahtarını üzerinde bırakıp kapı zilini çaldım. Kapıyı Banu açtı. Beni beklediğini söyleyerek içeriye davet etti. Kapıyı içeriden kilitledi ve ‘Bak şimdi sana neler yapacağım’ diyerek ayakkabılarımı balkondan dışarıya attı. Beni nasıl rezil edeceğini söylüyordu. Yatak odasına doğru yürürken ellerini yumruk yaparak duvarlara vurmaya başladı. Ben de arkasından giderek onu engellemeye çalıştım. Yatak odasında bana ‘Şerefsiz, p......” diyerek hakaretlerde bulundu. Kendisine tecavüz edildiği yönde bağıracağını söyleyerek bana saldırdı. Kendimden uzak tutmak için ellerimle boğazından tuttum. O an kendimden geçmişim. Kendime geldiğimde Banu'nun baygın halde yerde yatarken gördüm. Nabzı atıyordu, nefes alıp veriyordu. Onu ayıltmaya çalıştım. İçinde bulunduğum sahneyi açıklayacak durumum olmadığı için intihar etmeyi düşündüm. Bu sırada polisler geldi. Beni başıma silah dayamış halde görünce müdahalede bulunmadılar. Önceden tanıdığım komiser Oğuzhan Açıkgöz beni ikna etti ve tabancamı vererek teslim oldum. Ben Banu'yu öldürme maksadıyla eve girmiş olsaydım tabanca ile onu öldürürdüm.”

  Öldürülen Banu Bozer'in babası 57 yaşındaki babası Murat Bozer ile annesi 52 yaşındaki anesi Aliye Bozer sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi. Baba Bozer, “Evlat acısı çok zor. Olayın canice olması daha da acı. Allah herkesin çoluk çocuğunu bağışlasın. Kimseye böyle bir acı yaşatmasın” dedi.

  Eskişehir 2'nci Ağır Ceza Mahkeme heyeti sanık Servet Ali D.'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı