Gündem Haberleri

  Kendi yolunu kendisi seçti

  Hürriyet Haber
  16.02.2005 - 01:50 | Son Güncelleme:

  Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu’nun istifası hükümette ve AKP yönetiminde ‘kişisel takdiri’ olarak nitelendirildi. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Mumcu’nun istifasını Başbakan vekili olarak kendisinin kabul ettiğini bildirdi.

  Gül, ‘Arkadaşımızın kendi takdiridir. Dolayısıyla kendi yolunu kendi seçmiştir söyleyecek birşey yok’ diye konuştu. Gül, Mumcu’nun kendisiyle görüşmediğini söylerken kabine revizyonu ile ilgili olarak, ‘Kabine ile falan hiçbir ilgisi yok. O, sayın Başbakan ne zaman uygun görürse olacak birşey. Şu anda gündemde böyle bir konu yok’ dedi.

  Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin de gazetecilerin sorusu üzerine şunları söyledi: ‘Benim Erkan Mumcu ile hükümet arasında derin sayılabilecek bir görüş ayrılığı bulunduğu konusunda bir tespitim yok. Ancak sonuçta kendi takdiridir.’

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de, ‘Kendi siyasi tercihidir’ dedi. Çelik, önceki günkü Bakanlar Kurulu’nda Erkan Mumcu ile öğrenci affı konusunda tartıştıkları yolundaki iddialara ise ‘Bakanlar Kurulu’nda konuşulanlar mahremdir ve kimseyle tartışmam’ cevabını verdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı