Gündem Haberleri

  Kendi kanıyla gözdağı yalan çıktı

  ESKİŞEHİR, (DHA)
  23.08.2009 - 13:02 | Son Güncelleme:

  Eskişehir’de gece bisikletiyle giderken otomobiline çarptığı 2 kişi tarafından kollarından ve yüzünden bıçakla yaralandığını, daha sonra da fanilasına kanıyla ‘Elini çek’ yazıldığını öne süren Mustafa Özcan’ın birkaç gün önce işten çıkarıldığı için intihar amacıyla kendini yaraladığı ve pişman olduğu için de böyle bir yalan uydurduğu ortaya çıktı.

  Merkeze bağlı Sarısungur Köyü yakınlarında gece saat 01.00 sıralarında yaralı bulunup ambulansla Eskişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve ayakta tedavisinden sonra taburcu edilen Mustafa Özcan, çelişkili ifade verince polisler tarafından sorguya alındı. Bekar olan Mustafa Özcan sorgusunda, ilk ifadesinde anlattıklarının gerçek dışı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

  “Ben, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada işçi olarak çalışıyordum. Birkaç gün önce beni işten çıkardılar. Bunu anneme ve babama söyleyememiştim. Kredi kartı borcum da vardı. Bu yüzden ölmek istedim. İntihar amacıyla kollarımı bıçakla kestim. Daha sonra intihardan vazgeçtim. Aileme, ‘Ben intihara kalkıştım’ demeye utandığım için böyle bir yalan uydurdum” diye konuştu.

  Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Mustafa Özcan’ın ifadesinin alınmasından sonra Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla serbest bırakıldığını belirtti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı