Gündem Haberleri

  Kendi arabanızı kendiniz alın

  Hürriyet Haber
  26.07.2012 - 18:45 | Son Güncelleme:

  YTÜ Rektörü Prof.Dr. İsmail Yüksek gençlere, araba hediye eden kurumları değil, ev, araba ve sosyal mevkilerini kendilerinin sağlayabilecekleri kaliteli eğitimi verebilecek üniversiteleri seçmelerini tavsiye etti.

  LYS sonuçlarının açıklanıp, puan ve tercih sıralamalarının yapıldığı bu günlerde, Üniversiteler arasında tatlı bir rekabet başladı. Başarılı öğrencileri kendisine çekmek isteyen kimi üniversiteler, dereceye girmiş öğrencilere kendi okullarını tercih etmelerini sağlamak amacıyla ev, araba vs.. cazip imkanlar sunarken, şehir dışından gelecek öğrenciler için baştan aşağı ev düzenler bile var.

  EN BÜYÜK PROMOSYON KALİTELİ EĞİTİM OLMALI

  Gidecekleri üniversiteleri yerinde görerek, bölümlerle ilgili bilgi almak amacıyla okul gezileri yapan bir grup üniversite adayının yolu bu hafta başında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden geçti. Tercih belirleme çalışmalarını daha somut şartlarda yapmak isteyen gençlere Yıldız Kampüsü’nde rastlayan Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, okulun genel yapısıyla ilgili sorulara yanıt verirken, önemli tavsiyelerde bulundu.

  Rektör Yüksek, bir öğrencinin bazı üniversitelerin LYS’de dereceye giren üniversite adaylarına hediyeler verdiğini hatırlatarak, YTÜ’nün böyle bir çalışma ve promosyonu olup olmadığını sorması üzerine, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  “Bizim en büyük promosyonumuz kaliteli ve nitelikli eğitim” diyen Yüksek, gençlere kendilerine araba hediye eden kurumları değil, ev, araba ve sosyal statülerini kendilerinin sağlayabileceği kaliteli eğitim alabilecekleri üniversiteleri tercih etmelerini tavsiye etti.

  'TANITIM GÜNLERİNE KATILIN'

  Kendisinin bir Yıldızlı olduğunun altını çizen İsmail Yüksek, Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, birçok milletvekili ve eski bakan, bir dönem belediye başkanlığı yapmış ve halen belediye başkanı olan pek çok isimin yanı sıra, Türkiye’nin büyük spor kulüplerinin yöneticileri, Tarık Akan, Kenan İmirzalıoğlu, MFÖ Grubundan Fuat Güner gibi sanat dünyamızın pek çok ünlü isminin de YTÜ mezunu olduğunu belirtti. Bu gibi isimlerin yanı sıra YTÜ mezunlarının, özellikle son dönemde önemli firmalarda üst düzey yönetici olarak görevlendirilmesinin, Yıldızlı gençlerin aldıkları eğitim ve kazandıkları vizyonu ifade ettiğini belirten Yüksek, gençlere 30 Temmuz – 3 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek tanıtım günlerine katılmalarını tavsiye ederken, tercihlerinde ve eğitim hayatlarında başarılar diledi.

  KOÇ: HEM AKADEMİK HEM SOSYAL GELİŞİM ÖNEMLİ

  Yıldız teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsünü gezmeye gelen Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesi mezunlarından olan Nevin Koç’ta istediği bölüm üzerine okullar hakkında araştırma yapanlardan. Başarılı, eğitim kariyerini ispat etmiş, sosyal imkanları geniş ve köklü bir üniversitenin öncelikli tercihlerinden olduğunu ifade eden Koç, “Yıldız’a kapıdan ilk girdiğim andan itibaren hissedilen bir sıcaklıkta buldum” diye başladığı sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: “İleride de gelişimini sürdürebileceğim potansiyeli olan bulunan, köklü bir üniversite. İkinci öğretim şansı ve çok istediğim ERASMUS programındaki etkinliği benim için çok önemli. Bu yüzden Yıldız Teknik Üniversitesi'ni tercihlerime yazacağım ve umarım sosyal aktiviteleri anlamında da düşündüğüm yerdedir.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı