Gündem Haberleri

  Kenan Işık’a hakaret davası

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  'KİM 500 milyar ister' yarışma programının sunucusu ve tiyatro sanatçısı Kenan Işık’ın kendisine hakaret ettiğini ileri sürek dava açan tiyatro sanatçısı Ersan Uysal, ‘‘Şehir Tiyatroları’nın Genel Sanat Yönetmenliğini yapan Kenan Işık’tan aldığım hakaret dolu mektuptan sonra psikolojim bozuldu. Geceleri uyuyamaz hale geldim’’ dedi.

  İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya Ersan Uysal ile avukatı Üzüm Ateş hazır bulunurken Kenan Işık ve avukatı katılmadı. Mahkeme Kenan Işık’a tebligatın ulaşmaması nedeniyle duruşmayı erteledi.

  Avukat Üzüm Ateş mahkemeye sunduğu dilekçesinde ‘‘Müvekkilim 29.07.1997 yılında Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’ne bazı oyunların sahnelenmesini önerdiği dilekçeyi göndermiştir. Kenan Işık da Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni sıfatıyla bizzat cevap göndermiştir. Ancak cevap dilekçesi ince işlenmiş hakaretlerle doludur. Işık’ın böyle bir cevap yazma hakkı yoktur. Kaldı ki bu şekilde hakaret etme hakkı hiç yoktur’’ dedi.

  Duruşma çıkışı açıklama yapan Ersan Uysal, ‘‘Sorun önerdiğim oyunların niçin sahnelenmediği değildir. Sorun; bunun nasıl, kim tarafından, hangi yetki, hangi tarz ve biçimde söylendiğidir’’ diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı