Gündem Haberleri

  Kemerleri bağlayın Teradata geliyor

  Özer ASAN
  09.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  VerİambarI şirketi Teradata’nın bu yıl Lizbon'da düzenlediği "Aktif İş Zekası Zirvesi" etkinliğinde, zirvenin gelecek yıl İstanbul'da yapılacağı müjdesi verildi. e.yaşam’ın yerinde izlediği etkinlik 40 ülkeden gelen 800 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

  Açılış konuşmasını yapan Teradata Başkanı ve CEO’su Mike Koehler, iş dünyasının operasyonel sistemlerden analitik sistemlere kaydığını ve bu alanlarda iş zekası ve veriambarı uygulamalarının önemli yer tuttuğunun altını çizdi. Koehler, "Aktif İş Zekası Zirvesi"nin de analitik iş zekası için önemli bir platform sunacağına dikkat çekti.

  POTANSİYEL VAR

  Zirvede e.yaşam’a konuşan Teradata Türkiye Ülke Müdürü Jonathan Klaus, Türkiye’nin EMEA (Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ülkeleri arasında en hızla büyüme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Klaus, yeni müşterilerle beraber hedeflerinin, Türkiye’yi ilk beş arasına sokmak olduğunu açıkladı. Hedeflenen yeni müşterilerin başında devlet, havacılık ve telekomünikasyon şirketleri olduğunu belirtti.

  Şirketin hizmetlerinden şu anda sadece Migros ve Vodafone’un yararlandığına dikkat çeken Klaus, Türkiye’de gerçekleşmesi beklenen olası bir krizde ise, endişe yerine bu tarz kriz ortamlarının Teradata ekibini daha fazla motive ederek daha verimli çalışmaya iteceğini sözlerine ekledi.

  Görüşlerini aldığımız Teradata EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Massimo Pellegrino ise, Türkiye’yi diğer ülkelerden ayrı tuttuklarını, telekomünikasyon ve bankacılık gibi devlet sektöründe de yatırım yapmak istediklerini açıkladı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı