GeriGündem Kemer'de Ata'ya saygısızlık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kemer'de Ata'ya saygısızlık

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde Atatürk Bulvarı'nın adının CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Gül tarafından dedesinin ismiyle değiştirildiği ortaya çıktı. Başkan Gül'ün dedesi Patron Dede'nin adının, Ulu Önder Atatürk'ün isminin yerine verilmiş olması ilçede şok etkisi yaptı.

Kemer Belediye Meclisi'nin 6 Kasım 1995 tarih ve 33 sayılı kararıyla, ilçe girişinde Yeni Mahalle ile otogar yakınındaki köprüye kadar olan bulvarın adının değiştirildiği öğrenildi. Toplantı öncesinde adı Atatürk olan bulvarın Gül'ün dedesinin ismi olan 'Patron Dede' olarak değiştirildiğini belirten Kemer Demokrat Parti İlçe Teşkilatı, olayı protesto için dün saat 11.00'de ‘Ata’ya Saygı' yürüyüşü düzenledi. Bir grup partiliyle PTT önünden başlayan yürüyüşe, partili yandaşlarıyla katılan DP Belediye Başkan adayı Bedri Yalçın, ‘‘Bizler yapılan bu yanlışı bir hakaret olarak kabul ediyoruz. Atatürk adını taşıyan bulvara, sessiz sedasız olarak Mustafa Gül tarafından dedesi Patron Dede'nin adı verilmiştir. Atatürk'ün kurduğu bir partinin temsilcisinin böyle bir şey yapmasını skandal olarak değerlendiriyoruz.’’ diye konuştu.

Bu arada CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün 18 Nisan'daki seçimlerde tekrar aday olduğu öğrenildi.Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle