Gündem Haberleri

  'Kemalizme karşı olmak, bilime karşı olmaktır'

  Hürriyet Haber
  29.07.2007 - 12:32 | Son Güncelleme:

  Atatürkçü Düşünce Derneği, “Kemalizm'e karşı olmak, bilime, toplum yaşamında kuralların bilimle belirlenmesine, yani laik toplum düzenine karşı olmak demektir” açıklamasında bulundu.

  Atatürkçü Düşünce Derneğinden yapılan yazılı açıklamada şunlar  kaydedildi: “Kemalizm'e karşı olmak, bilime, toplum yaşamında kuralların bilimle  belirlenmesine, yani laik toplum düzenine karşı olmak demektir.  Kemalizm'e karşı olmak, cumhuriyete, tam bağımsız ulus-devlet yapısına  karşı olmak demektir. Emperyalizme hizmet etmek ve sömürüden yana olmak  demektir.

  Ulus birlik ve bütünlüğünün her zamankinden daha çok önem kazandığı  böyle bir dönemde Zafer Üskül'ü toplumsal gerginliklere yol açabilecek  talihsiz beyanından dolayı şiddetle kınıyoruz.”

  Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulunun Üskül'ün sözleriyle ilgili yaptığı  yazılı açıklamada da şöyle denildi:
  “Tek parti iktidarının olanaklarını kullanarak Anayasa'nın temel  ilkeleri olarak yer alan Atatürk ilke ve devrimlerinin ortadan  kaldırılması sürecini daha hızlı gerçekleştirmeyi planlamaktadırlar.

  Daha mazbatalarını bile almadan, milletvekili yeminini yapmadan, meclis  ve hükümet oluşmadan Atatürk milliyetçiliği ve Atatürk ilke ve  inkılaplarına gerek olmadığını söyleyen AKP milletvekili Zafer Üskül, bu  zihniyetin bilinen hedeflerini bir kez daha açıkça ortaya koymuştur.  Zafer Üskül, dahili ve harici bedhahların sözcülüğüne soyunmuştur.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı