Gündem Haberleri

  Kemal Kılıçdaroğlu: Vatandaşa Erdoğan engelini anlatın

  Okan KONURALP / ANKARA
  13.08.2015 - 00:39 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yapacağı nihai koalisyon görüşmesi öncesinde parti genel merkezinde TBMM Grubu’na, “Davutoğlu samimi, hakikaten kurmak istiyor. Ancak anlaşılıyor ki aşmakta zorluk çektiği duvarlar var” dedi.

  Kılıçdaroğlu’nun dün basına kapalı yapılan toplantıda, “Seçim bölgelerinizdeki vatandaşlarımıza ve sivil toplum örgütlerine kimseyi de suçlamadan CHP’nin koalisyon sürecindeki çözüm önerilerini anlatın. Bir istisna olarak Erdoğan’ın koalisyon önündeki en büyük engel olduğunu da söyleyin” talimatı verdiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu, özetle şu değerlendirmeleri yaptı: “AKP ile koalisyon konusunda iki temel sıkıntı vardı. Öncelikle 13 yıldır bu ülkeyi tek başına yöneten parti yanına ortak istemiyor. Bizim de zorluğumuz 13 yıldır kıyasıya eleştirdiğimiz bir partiyle ortaklığa girmektir. Ama kimse unutmasın, biz öncelikle Türkiye’yi düşünüyoruz. CHP MYK’sının aldığı kararı Sayın Başbakan’a aktaracağım, 14 ilkemiz ve 5 ana sorun alanı ortada, bunlara rağmen koalisyon kurulamazsa, neden kurulamadığını öğreneceğiz. AKP’nin azınlık hükümetine destek seçeneğine veya kısa süreli bir koalisyon önerisine sıcak bakmadık.”

  Kılıçdaroğlu, 7 Haziran’dan bu yana yaşananları da bir broşürde toplattırdı. Broşür CHP’li vekillerin kamuoyuna yapacakları bilgilendirmede kullanılacak. Broşürde “Fırtınalı bir denizin ortasındayız, dalgalar kabarıyor ve gemi su alıyor” ifadesi de yer aldı.

  Kemal Kılıçdaroğlu: Vatandaşa Erdoğan engelini anlatın CHP'de 6 saatlik koalisyon toplantısı

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı