Gündem Haberleri

  Kemal Kılıçdaroğlu: Ergenekon’da asıl fail dönemin hükümeti

  Şükrü KÜÇÜKŞAHİN/İZMİR
  09.10.2015 - 23:34 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon, Balyoz gibi davaların asıl failinin dönemin Başbakanı sıfatıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olduğunu savundu.

  Kılıçdaroğlu, bir grup gazeteci ile sohbetinde şu mesajları verdi:

  “Rusya konusu da dahil Cumhurbaşkanı’nın konumu, daha çok medyadan kaynaklanan bir sorun diye düşünüyorum. Eğer bizim anayasaya ve hukuk devletine saygımız varsa, sorumluluğu olan Başbakan’ın, bu konudaki yorumlarının öne çıkarılması lazım. Cumhurbaşkanı’nın her konudaki söyleminin öne çıkarılması haklı olarak onda, ‘Benim söylediklerim hep manşetlere çıkıyorsa fiilen hep ben konuşacağım, başkanlık sistemi geldi, Davutoğlu değil ben konuşacağım’ anlayışı yaratıyor olmalı.

  Kemal Kılıçdaroğlu: Ergenekon’da asıl fail dönemin hükümeti

  SEÇİMDE ADİL YARIŞ YOK


  Seçimler adil bir yarış içinde geçmiyor. AKP devletin bütün imkânlarını kullanıyor. Bütün bunlara rağmen beklediklerini alamıyorlar. Eğer bürokrasiden kastedilen devlet memurları ise ortada doğru dürüst devlet memuru yok. Tamamen AKP memurları var. Memurlar yasalara göre hareket etmek zorundalar. Baskılara karşı dirensinler, çünkü onların maaşlarını AKP değil bu ülkenin yoksul insanları ödüyor. Sözlü talimat varsa yazılısını istesinler.
  Asıl fail bana göre dönemin hükümeti, bakanları ve başbakanlarıdır. Çünkü dönemin Başbakanı Erdoğan, ‘Ben bu davaların savcısıyım’ dedi. İddianameyi ben hazırladım dedi yani. Dolayısıyla onun sorumluluğunun bütün bu yargılamalar sırasında dikkate alınması lazım. Sorulması lazım, ‘Hangi gerekçelerle bu davaların savcılığını üstlendiniz’ diye. Meydan meydan dolaşıp bu tutuklamaların iyi olduğunu, Türkiye’nin bağırsaklarını temizlediğini söylediniz. Hangi gerekçeyle bunu söylediniz?
  Sonra da masum insanların içeri atıldığını söyledi. O nedenle hesabını vermesi lazım. Davalar aynı davalar, söylemini değiştiren ise aynı kişi. Önce davaların doğru olduğunu söylüyor, savcısı olduğunu söylüyor. Sonra çıkıp, masum insanların içeri atıldığını söylüyor. Genelkurmay başkanı terörist diye içeri alınırken bu ülkenin başbakanı kimdi?

  Kemal Kılıçdaroğlu: Ergenekon’da asıl fail dönemin hükümeti

  OKKIR’LARIN HESABI

  İntihar edenler, ölenler var; hepsinin hesabının sorulması lazım. Kuddusi Okkır’dan Ali Tatar’a, Türkan Saylan’dan İlker Başbuğ’a kadar her mağdurun hesabının sorulması lazım.”

  İZMİR’DE COŞKU

  SEÇİM çalışmalarını dün İzmir’de sürdüren Kılıçdaroğlu, emeklilerle birlikte çay içti, kreş açılışında çocuklarla kucaklaştı. Konuşmaları sırasında “1 Kasım’ın başbakanı” diye anons edilen Kılıçdaroğlu, seçmenlerden 7 Haziran’da başka bir partiye oy vermiş bir kişiyi CHP’ye oy vermeye ikna etmeye çağırdı. (DHA)

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı