GeriGündem Kemal Kılıçdaroğlu: Büyük ihtimalle bunlar bir provokasyon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  144
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kemal Kılıçdaroğlu: Büyük ihtimalle bunlar bir provokasyon

Kemal Kılıçdaroğlu: Büyük ihtimalle bunlar bir provokasyon
refid:29208014 ilişkili resim dosyası

Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Kılıçdaroğlu Aliağa'daki açıklamasında da "Büyük ihtimalle bunlar bir provokasyon öyle görünüyor" ifadesini kullandı.

Seçim çalışmalarını İzmir'in ilçelerinde sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP mitingindeki patlama dolayısıyla Diyarbakır Valisi'ni telefonla arayıp bilgi aldı. Ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

PROVOKASYON GİBİ GÖRÜNÜYOR

İzmir’in ilçelerini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aliağa’da, HDP’nin Diyarbakır mitingindeki patlamayı değerlendirdi. Otobüs üzerinden seçim vaatlerini anlatan Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra parti otobüsünde soruları yanıtladı. Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın valiyle görüşüp bilgi aldım. Son derece üzgünüm. İki kişinin hayatını kaybettiği öğrendim. Ölenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Sonra Sayın Demirtaş’ı aradım. Ondan bilgi aldım. Son derece üzgün. Tabi Sayın Demirtaş’ın, halkı sükunete davet etmesi çok güzel, sorumluluk gerektiren bir durum üstlendi. Bir çılgın tabloyla karşı karşıya olduklarını ifade etti. Türkiye için acı bir tablo böyle bir olayın meydana gelmiş olması. Miting öncesi böyle bir olayın meydana gelmiş olması, gerçekten son derece üzüntü verici. Umarım, hükümet failleri biran önce yakalar ve yargıya teslim eder. Herkese her yurttaşıma açık çağrıda bulunuyorum: Seçimlere çok az kaldı, bu tür provokasyonlar olabilir, hepimiz çok dikkatli olmalıyız. Keyif içinde gülerek, eğlenerek, demokrasinin gereği olarak sandığa gidelim. Oyumuzu kullanalım ve Türkiye’yi çağdaş uygarlığa demokrasiye ulaştırmak hepimizin görevidir. Sandığa mutlaka ama mutlaka gidelim" dedi.

Valinin kendisine her hangi bir ayrıntılı bilgi vermediğini de ifade eden Kılıçdaroğlu, "Vali patlamalar dolayısıyla güvenlik güçlerinin araştırmalar yaptığını olay yeri inceleme ekiplerinin çalıştığını dolayısıyla bu çalışmalar sonrasında elde edilecek bilgilere göre kesin bir kanaate ulaşılacağını söyledi. Sayın valinin yaptığı açıklama trafo patlaması değil. İki ayrı patlamanın olduğu şeklinde. Büyük ihtimalle bunlar bir provokasyon öyle görünüyor" açıklamasını yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu sözlerini, "Her miting öncesinde güvenlik güçlerinin önlem alması lazım. Diyarbakır gibi provokasyona açık bir yerde önlemlerin daha özenli alınması lazımdı. Öyle anlaşılıyor ki dikkatli davranılmamış. Umuyoruz ki ölenlerin sayısı artmaz. Faillerine bulunur" diyerek tamamladı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Büyük ihtimalle bunlar bir provokasyon Sağlık Bakanı: 50 civarı yaralı var

Kemal Kılıçdaroğlu: Büyük ihtimalle bunlar bir provokasyon Taner Yıldız: Trafo kaynaklı patlama değil

Kemal Kılıçdaroğlu: Büyük ihtimalle bunlar bir provokasyon Akdoğan'dan patlama hakkında açıklama


İLK MESAJ TWITTER'DAN

Diyarbakır'da HDP mitinginde meydana gelen patlama için Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Diyarbakır'da yaşanan menfur olayı kınıyor, üzüntülerimi bildiriyorum. Allah'tan yaralılar için acil şifalar diliyorum ve herkesi sükunete davet ediyorum. Unutulmasın ki milyonlarca oy bile tek bir canın karşılığı olamaz."


Kemal Kılıçdaroğlu: Büyük ihtimalle bunlar bir provokasyon

Kemal Kılıçdaroğlu: Büyük ihtimalle bunlar bir provokasyon Demirtaş'tan sağduyu çağrısı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle