Gündem Haberleri

  Kelkit Çayı, 3 yılda 43 can aldı

  Yüksel MENEKŞE/ TOKAT, (DHA)
  03.08.2009 - 16:47 | Son Güncelleme:

  TOKAT'ın, Niksar ile Reşadiye ilçeleri arasıdaki 25 kilometrelik yol, son 3 yılda 43 kişinin ölümüne sebep oldu. Viraj, uçurumlar ve Kelkit Çayı'nın azgın suları nedeniyle kazalardan yaralı olarak kurtulma şansının düşük olduğu bölgede, yol kenarında bariyer önlemi olmaması tepkilere neden oluyor.

  Uluslararası D-100 karayolunun kenarında bulunan Kelkit Çayı, Niksar-Reşadiye arasında son 3 yılda 43 kişinin ölümüne neden oldu. Kelkit Çayı'na paralel uzanan karayolu, keskin virajları, metrelerce yükseklikteki uçurumları ve debisi çok yüksek Kelkit Çayı ile sürücülerin korkulu rüyası oluyor.

  Bölgede aşılması güç dağlar arasından geçen karayolu, dağlar ve heyelanlı bölgeler nedeni ile genişletilemiyor. 25 kilometrelik tehlikeli yolun büyük bölümünde bariyer olmaması kazalarda ölüm riskini artırıyor. Karayolundaki küçük bir dikkatsizlik, araçların metrelerce yükseklikten düşmesi ve Kelkit Çayı'na gömülmesine neden oluyor.

  Bölgedeki en büyük kaza 2006 yılında meydana geldi. Bir yolcu otobüsü Darıdere mevkiinde virajı alamayarak Kelkit Çayına uçarken 27 kişi öldü. Akıntıya kapılan otobüs şoförünün cesedi 36 gün sonra bulunabildi. Bölgedeki son kaza da aynı virajda meydana geldi ve Tosun ailesinden 5 kişi öldü. 4 gün önce meydana gelen son kazada, sulara gömülen araçta bulunan ve akıntıya kapıldığı sanılan Yusuf Tosun'un cesedini arama çalışmaları sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı