Gündem Haberleri

  Kedilere ‘icra’

  Turan GÜLTEKİN / DHA
  03.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mesut-Gönül Anıl çifti 20 yıldır oturdukları apartmanın yönetimi tarafından evde ve sokakta kedi besledikleri için mahkemeye verildi.

  İzmir 8. Sulh Hukuk Mahkemesi çiftin kedi beslemesini yasakladı, evdeki 2 kedi ve sokaktakilerin uzaklaştırılmasına, aksi halde kedilerin ‘icra’ yoluyla tahliyesine karar verdi.

  İZMİR ‘in Balçova İlçesi’nde Gönül ve Mesut Anıl tarafından beslenen sokak kedilerinin, icra yoluyla tahliye edilmesi kararlaştırıldı.
  Balçova İlçesi Korutürk Mahallesi’nde oturan ve 5 yıldır evlerinde iki kedi besleyen 61 yaşındaki Gönül ile 79 yaşındaki Mesut Anıl çifti, 20 yıldır oturdukları Dalya Apartmanı yönetimi tarafından evlerinde ve sokakta bulunan kedileri besledikleri için mahkemeye verildi. İzmir 8’inci Sulh Hukuk Mahkemesi ‘Gönül- Mesut Anıl çiftinin kedi beslemekten men edilmesine, evde bulunan iki kedi ve sokaktaki kedilerin uzaklaştırılmasına, aksi halde kedilerin icra yoluyla tahliye edilmesine’ karar verdi. Mahkemenin kararı karşısında şaşkına döndüklerini söyleyen Gönül- Mesut Anıl çifti, kedilere ve kendilerine karşı eziyet yapıldığını ileri sürerek kararı temyiz edeceklerini söyledi. Mesut Anıl, “Bizim evde iki kedimiz var. Diğerleri ise sokak kedileri. İcra yoluyla nasıl tahliye edilecekler ona bir türlü akıl erdiremedik. Bu sokak kedilerini götürseler bile yenileri gelecek. Bu kararın nasıl uygulanacağını merakla bekliyoruz” diye konuştu.

  Sepet formülü

  ? OTURDUKLARI apartmanın parkın yanında bulunması nedeniyle, bazı kişilerin yavru kedileri parka bıraktıklarını bu yüzden çevrede çok sayıda kedinin bulunduğunu belirten Gönül Anıl, apartman sakinlerinin karşı çıkması üzerine parktaki kedileri beslemek için ilginç bir yöntem geliştirdi. Balkondan sepet sarkıtan çift, sepete doluşan kedileri balkona çekip karınlarını doyurduktan sonra, yine aynı yöntemle aşağıya indiriyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı