Gündem Haberleri

  Kedi-köpeği çalanlar papağana dokunmadı

  Esma ÇAKIR/İSTANBUL
  16.03.2005 - 02:01 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da açmadık kapı, soymadık ev ve işyeri bırakmamaya kararlı görünen hırsızlar, bu kez de Bakırköy’de bir evcil hayvan dükkánından bir Alman çoban köpeği ile İran kedisi çaldı.

  Yakup Pehlivanoğlu, pazar sabahı, Yeni Mahalle Hamam Sokak’ta sekiz ay önce açtığı Veterinaries Petline’a gittiğinde kapıyı açık gördü. Levyeyle kapıyı açan hırsız ya da hırsızların, üç aylık Alman çoban köpeği, yine üç aylık İran kedisi, dört tasma, yarımşar kiloluk kedi ve köpek maması, bir de mama kabı çaldığı belirlendi. Polise haber veren Pehlivanoğlu, çok değişik bir hırsızlık olayıyla karşı karşıya olduğunu belirtterek şunları söyledi:

  ‘Alman çoban köpeği 350 dolar (441 YTL), kedi de 250 dolardı (315 YTL). Dükkanda 8 köpek ve 2 İran kedisi daha vardı. Ayrıca 2000’er Euro (3400 YTL) değerinde iki papağan vardı. Hırsız, Alman çoban köpeğinden daha pahalı olan Sibirya kurdunu almamış. Kasadaki 100 milyon liraya da (100 YTL) hiç dokunulmamış. Anlaşılan çok sevdiği, ancak parayla alamadığı bu iki hayvanı tercih etmiş.’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı