Gündem Haberleri

  Kedi

  Hürriyet Haber
  21.04.2004 - 16:24 | Son Güncelleme:

  Çocuklara 23 Nisan hediyesi iki film var yeniler arasında. Bunlardan biri de Kedi Şapkası Marifetli (The Cat in the Hat). Bo Welch'in yönettiği film, çocuk kitapları yazarı Dr. Seuss'un aynı adlı eserinden uyarlandı. Ana kahraman, 1.90 cm boyunda olan insan görünümlü bir kedi. Bu rolü Mike Myers'ın üstlendiğini hatırlatalım.Yeri gelmişken filmin oyuncu kadrosunda Alec Baldwin, Kelly Preston ve Dakota Fanning'in de olduğunu ekleyelim.

  FİLMİN KONUSU

  Sally ile Conrad birbirlerinden geceyle gündüz gibi çok farklı iki kardeştir. Conrad kelimenin tam anlamıyla bir kural ihlal etme uzmanıyken Sally kardeşine oranla biraz daha aklı başında gibi görünür. Ancak onun da başka problemleri vardır.

  Titiz ve kılı kırk yaran bir patronun sahip olduğu reklam ajansında çalışan bekar anneleri ise, çok başarılı giden kariyerinden taviz vermeden evde denge kurmaya çabalamaktadır.

  Bir gün annelerinin işi dolayısıyla evde uykucu çocuk bakıcısıyla evde kalmak zorunda kalan Sally ve Conrad'ı büyük bir süpriz beklemektedir. Kapıda beliren beklenmedik misafir, gecelerini renklendirecektir... 

  FİLMİN KÜNYESİ
  Yönetmen: BoWelch
  Senaryo: Alec Berg, David Mandel, Jeff Schaffer
  Oynayanlar:  Mike Myers, Alec Baldwin, Kelly Preston, Dakota Fanning,
  Spencer Breslin, Sean Hayes
  Resmi sitesi:
  http://www.thecatinthehatmovie.com/

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı