Gündem Haberleri

  KCK Davası'nda 7. duruşma

  Cem TURSUN /İSTANBUL,(DHA)
  12.07.2012 - 11:48 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK’ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 140’ı tutuklu 205 sanık hakkında açılan davanın 7. duruşması görülmeye başlandı.

  İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada Prof. Dr. Büşra Ersanlı’nın aralarında bulunduğu 139 tutuklu sanık hazır bulundu. Duruşmaya 6 tutuksuz sanık da katıldı.

  ÖĞLEDEN SONRA TALEPLER ALINACAK

  Mahkeme Başkanı Ali Alçık, duruşmaya öğlene kadar iddianamenin okunmasıyla devam edileceğini, öğlenden sonraki bölümde taleplerin alınmaya başlanacağını belirtti. Yarın da öğlene kadar talep alacaklarını öğleden sonra ise alınan talepleri değerlendirmeyi planladıklarını kaydeden Başkan Alçık, 2 bin 401 sayfalık iddianamenin kaldığı yerden okunmasıyla devam edeceğini belirtti. İddianame 326. sayfadan iki TRT spikeri tarafından dönüşümlü olarak okunuyor. Öte yandan, aralarında Belçikalı Prof. Dr. Patrick Deboosere, İspanyol Paloma Valverde ve İngiliz Tony Simpson da bulunduğu bazı aktivistler de duruşmayı izliyor.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı