Gündem Haberleri

  Kazım Kanat için 7 mevlidi okutuldu

  Nilüfer KANDIRMIŞ/BODRUM (Muğla), (DHA)
  02.10.2008 - 15:45 | Son Güncelleme:

  SPOR yazarı Kazım Kanat, aşığı olduğu Bodrum’da unutulmadı.

  24 Eylül'de hayatını kaybeden Kazım Kanat için Bodrum’da 7 mevlidi okutuldu. Kanat ailesi ve arkadaşlarının katıldığı mevlidin sonunda Bodrum'un yöresel yemeklerinden keşkek dağıtıldı.

  Yaz ve bahar aylarını Bodrum'daki ‘Meleğim’ adını verdiği teknesinde geçiren ünlü spor yazarı Kazım Kanat, ölümünün yedinci gününde sevenleri tarafından anıldı. Kazım Kanat için, Bodrum Denizciler Derneği tarafından Kızılcahisarlı Camii'nde 7 mevlidi okutuldu. Mevlide Kazım Kanat'ın eşi Sevinç, oğlu Mesut, gelini Esra Zeynep, kardeşi Ziya Kanat, yakınları ve arkadaşları katıldı. Mevlidin sonunda Bodrum yöresel yemeği keşkek, pilav ve ayran dağıtıldı. Kazım Kanat'ın oğlu Mesut Kanat, askerde olması nedeniyle, babasıyla vedalaşamadığını belirterek, “Onu çok ani kaybettik. Babam Bodrum'u çok seviyordu ve Bodrum aşığıydı. Aslında babamın vasiyeti öldüğünde Bodrum’a gömülmekti. Ama biz onu İstanbul'dan ve yanımızdan ayıramadık. Çok sevdiği Bodrum'da ise 7 mevlidini yapmaya karar verdik.

  Bodrum'un her köşesinde babamla ilgili bir anım var. Bodrum’da dostları, arkadaşları ve kendi deyimiyle ‘yüzyıllık çınarlar’ var. Bodrum'da bize bıraktığı önemli emanetleri, en başta ‘meleğim’ teknesi var. Tekneyi ben ömrümün sonuna kadar koruyacağım ve babamın anısını yaşatacağım. Kapısı da onu seven herkese açıktır, onu hatırlamak isteyenler ziyaret edebilirler” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı