Gündem Haberleri

  Kazdağları'nda 4 noktada yangın... Korkunç şüphe...

  Fatih Emrah ERDOĞAN / EDREMİT (Balıkesir) (DHA)
  30.06.2017 - 14:29 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’in Edremit İlçesi sınırındaki Kazdağları’nda, ormanlık bölgede 4 ayrı noktada aynı anda yangın çıktı. Söndürme ekipleri yangını kontrol altına almak için çalışma başlatırken, akıllara kundaklama şüphesi geldi.

  Kazdağları'nın Edremit sınırındaki ilçeye bağlı Avcılar Köyü’nün üst kısmında yer alan kızılçam ağaçlarının bulunduğu ormanlık bölgede, 4 ayrı noktada bugün saat 13.00’te yangın başladı. Bölgeden yükselen dumanları gören köylüler, yangını orman ekiplerine ve jandarmaya bildirdi.

  Balıkesir ve Çanakkale Orman Bölge müdürlüklerine ait 2 helikopter havadan, çok sayıda arazöz ve iş makinesi ise karadan çalışma için bölgeye yönlendirildi. Büyükşehir ve çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleriyle birlikte ormanlık alanda söndürme çalışması başlatıldı. 

  Öte yandan yangını 4 ayrı noktada aynı anda başlaması kundaklama şüphesini akıllara getirdi. Yangını söndürmeye çalışan ekipler, diğer yandan yangını çıkış nedeninin de belirlenmesi için araştırma yapıyor.

  KONTROL ALTINA ALINDI

  Yangın, kontrol altına alındı. Yangının 1 haktarlık alanda etkili olduğu öğrenildi. Ekipler, bölgede soğutma çalışması yapıyor.

  Kazdağlarında 4 noktada yangın... Korkunç şüphe...

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı