GeriGündem Kazanamayacaklar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  117
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kazanamayacaklar

Kazanamayacaklar
refid:15085143 ilişkili resim dosyası

Başbakan Tayyip Erdoğan, “Acımız çok büyük, hüznümüz dağlar kadar ama boynumuzu bükmüyoruz, bükmeyeceğiz. Kor ateş de olsa hüznümüzü yüreğimize gömecek, gözyaşımızı içimize akıtacak bugün hainleri sevindirmeyeceğiz” dedi.

Hakkari’deki terörist saldırıda şehit olan 9 ve ardından düzenlenen operasyonda mayın patlaması sonucu şehit olan 2 asker için Van’da Jandarma Pilot Yarbay Yusuf Turgut Kışlası’nda düzenlenen törende konuşan Erdoğan şunları söyledi:
 
Vatan namusumuzdur

Bizler alelade bir toprak parçasının üzerinde yaşamıyoruz. Bu topraklar farklıdır, bu topraklar mübarektir, vatandır. Vatan bizim namusumuzdur, şerefimizdir, onurumuzdur. Ecdat bu vatan topraklarını çiğnetmemiştir. Bugün de yarın da göğsümüz siper olacak, bu vatan toprakları çiğnenmeyecektir.
Buradan çok net bir biçimde ifade ediyorum, kazanamayacaklar. Hiçbir şey elde edemeyecekler. Kendi karanlıklarında eriyip gidecek, kendi bataklıklarında kuruyacak, kendi kanlarında boğulacaklardır. Yılgınlığa düşmedik, düşmeyeceğiz. Bu hain saldırılar, kardeşliğimizi, dayanışmamızı yıpratamayacak, güvenlik güçlerimizin moralini, azmini, kararlılığını bozamayacaktır.

Aziz şehitler, sizin ölüler olmadığınızı biliyoruz. Sizler bu milletin aziz şehitlerine mahcup olmadınız. Biliniz ki, bizler de sizlere mahcup olmayacak, hatıranıza namahrem elinin musallat olmasına müsaade etmeyeceğiz.

Ey şehit annesi, ey şehit babası, canınızdan can koptuğunu biliyoruz. Düşmanı sevindirmemek için sessizce ağladığınızı, gözyaşınızı yüreğinizin derinliklerine akıttığınızı biliyoruz. Şundan emin olunuz sizin kahraman yavrularınız bugün artık bu milletin yavruları olmuştur.

Başbakan morali

Kazanamayacaklar


BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan baskına uğrayan Gediktepe siperlerinde nöbetteki askerlere moral verdi. Erdoğan ve beraberindekiler dün Gediktepe’de incelemede bulunurken askerlerin eli sürekli tetikteydi. Her an uzun menzilli silahların hedefi olabilecek Başbakan’ı Genelkurmay Başkanı bizzat ve sık sık ”Lütfen eğilin, çömelin” diye uyarmak zorunda kaldı. Erdoğan’ın sınır hatttındaki helikopter turu sırasında Kobralar güvenlik aldı, roketleri yanıltıcı önlem olarak ısı bombaları atıldı. Başbakan incelemelerini tamamladıktan sonra Van’a döndü. Özel uçağıyla İstanbul’a devam etti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle