Gündem Haberleri

  Kazan: Nermin Erbakan'ın fişi çekilmedi

  a.a.
  27.10.2005 - 13:10 | Son Güncelleme:

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın eşi Nermin Erbakan'ın vefatıyla ilgili olarak, “fiş çekme diye bir olayın söz konusu olmadığını” bildirdi.

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Nermin Erbakan'ın vefatıyla ilgili bazı basın kuruluşlarında yanlış haberlerin çıktığını ifade etti.
  “Fiş çekme diye bir olay söz konusu değil” diyen Kazan, hastanın kurtarılması için Başhekim Adnan Çobanoğlu ve ameliyat ekibinin bütün çabalarına rağmen hastanın tansiyonunun sıfıra düşmesi ve kalbinin tüm müdahalelere rağmen çalıştırılamaması üzerine ekip tarafından yapılan müdahalelere son verilmesi durumunun söz konusu olduğunu belirtti.
  Bu kararda, Necmettin Erbakan'ın en ufak bir dahli olmadığını kaydeden Kazan, Erbakan'ın, gece 03.00 sıralarında hastaneden ayrıldığını ve vefat olayından daha sonra haberdar edildiğini söyledi. Kazan, şunları kaydetti:
  “Ben, vefattan 08.00'de haberdar edildim. 08.10'da hastaneye ulaştım. Kendisi 08.30'da hastaneye geldi. Kendisini karşıladık. Bekleme odasına girdi. Yerine oturup kısa bir sükut ettikten sonra ailece yakını olduğu Operatör Doç. Dr. Musa Bey'e eşinin durumuyla ilgili ilk sorusunu sordu. (Geceyi nasıl geçirdi?) dedi. Herkes suskundu. Bu defa ikinci sorusunu sordu. (Şu anda durumu nasıl?) dedi. Yine cevap veren olmayınca ellerini dua ediyorcasına kaldırıp, açtı ve (inna lillahi ve inna ileyhi raciun) diyerek, Allah'ın tecellisine teslim oldu.”
  Kazan, Erbakan'a yaşamının manen en acılı olduğu günlerde bilinçli veya bilinçsiz olarak bu saygısızlığı yapanların, bir gün neler yaptığını fark edeceklerini ve yaptıklarından utanç duyacaklarını söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı