GeriGündem Kazalarda her yıl bir ilçe ölüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kazalarda her yıl bir ilçe ölüyor

Kazalarda her yıl bir ilçe ölüyor

EMNİYET Genel Müdürü Celal Uzunkaya, trafik kazalarında her yıl yaklaşık 7 bin 300 nüfuslu bir ilçenin hayatını kaybettiğini söyledi.

Samsun’da trafik denetimlerine katılan Celal Uzunkaya, alınan tedbirlere rağmen 2017 yılı Kurban Bayramı’nda 125 kişinin öldüğünü hatırlattı.

Uzunkaya, bayram tatili süresince kazaların önlenmesi için 11 günlük yoğun program planladıklarını, denetleyici personel sayısının yüzde 30-40 arttırıldığını belirtti.

Geçen yıl Türkiye genelinde toplam 7 bin 300 insanın trafik kazalarında hayatını kaybettiğine dikkati çeken Uzunkaya, şu değerlendirmelerde bulundu:

"7 bin 300 kişi demek orta büyüklükte bir ilçe demek. Her yıl 1 Ocak'ta kuruyorsunuz kronometreyi, 31 Aralık 24.00'te durduruyorsunuz. Bu süre içinde 7 bin 300 nüfuslu bir ilçenin yeni doğmuş bebeğinden en yaşlısına kadar hepsinin öldüğünü düşünün. Ama her yıl bu tablo devam ediyor. Her yıl bir ilçe öldürüyoruz. Ama bunu Türkiye geneline yaydığımız için çok anlaşılmıyor. Geçen sene toplam 302 bin vatandaşımız trafik kazalarında yaralandı ya da sakat kaldı."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle