Gündem Haberleri

  Kazalarda 14 ölü

  Hürriyet Haber
  25.01.2006 - 00:57 | Son Güncelleme:

  EMNİYET Genel Müdürlüğü Türkiye genelinde kar nedeniyle yaşanan kazalarda önceki gün 14 kişinin öldüğünü 150 kişinin yaralandığını açıkladı.

  7 BİN YOL

  Anadolu ve Karadeniz'de toplam 7 bin köy yolu ile Edirne'de TEM Otoyolu ulaşıma kapandı. Doğu'da yoğun kar yağışı nedeniyle 2 bin 870 köyle bağlantı kesilirken, Ağrı - Cumaçay karayolu da ulaşıma kapandı.

  KARS - 19

  En düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 19, Erzurum’da 18, Ardahan’da 13, Ağrı’da 10, Erzincan ve Iğdır’da 1 derece olarak ölçüldü.

  ÇIĞ UYARISI

  Erzurum Valiliği kar kalınlığının 33 santimetreye ulaştığını belirterek bölgede çığ oluşabileceği uyarısı yaptı. Uyarı yazısı Erzurum Valiliği'nce, Kriz Merkezi, ilgili kurumlar ve Palandöken Kış Turizm Merkezi'ndeki otellere gönderildi. Manisa'daki Spil Dağı'na çıkan 250 kişilik izci grubu, kar yağışının artması üzerine mahsur kaldı. 1517 metre yükseklikteki Atalanı Mevkii'ndeki kamp kuran izciler jandarmadan yardım istedi.

  TUNCA BUZ NEHRİ

  Edirne’de hava sıcaklığı sıfırın altında 12 dereceye kadar düştü. Aşırı soğuk nedeniyle Tunca Nehri buz tuttu. Kırkpınar Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi’nde Tunca Köprüsü'nün olduğu bölüm dondu. Çorlu’da mahsur kalan 500 yolcu ekipler tarafından kurtarıldıktan sonra geceyi alışveriş merkezinde geçirdi. Kırklareli’nde hava sıcaklığı sıfırın altında 15 dereceye kadar düştü. Fırtına nedeniyle yaklaşık 150 gemi Kırklareli'nin İğneada Beldesine sığındı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı