Gündem Haberleri

  Kazakistan'dan Türk şirketlerine ihale çağrısı

  A.A
  05.07.2007 - 14:21 | Son Güncelleme:

  Kazakistan Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı, 2 yeni demiryolu hattı inşaatı ile bir demiryolu hattı elektrifikasyon çalışması için açılan ihalelere katılmak üzere Türk müteahhitlerine çağrıda bulundu.

  Kazakistan Ankara Büyükelçiliği tarafından duyurulan “Mangışlak-Bautino” ve “Eraliyev-Kurık” yeni demiryolu hattının inşaat ve “Makat-Kandıağaş” demiryolu hattı elektrifikasyon çalışmaları için açılan ihalelere Türk müteahhitler davet edildi.

  İhaleye, Kazakistan'daki “İmtiyaz Sahiplerine İlişkin” Yasanın ilgili maddesinde yer alan kalifiye taleplerine uygun tüm Türk müteahhit şirketlerinin katılabileceği ifade edildi.

  Proje dosya paketlerinin, Kazakistan Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı'ndan temin edilebileceği, proje katılım formlarının da bakanlıktan alınabileceği ve bakanlıkça yollanabileceği belirtildi.

  İhalelere katılmak isteyenlerin, Kazakistan'ın Ankara Büyükelçiliğine başvuruda bulunabilecekleri veya Astana “007(3172) 24 24 27, 24 22 58” nolu telefonlardan detaylı bilgi alabilecekleri kaydedildi.


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı