Gündem Haberleri

  Kaz ve ördekleri vuranı bildirene 5 bin lira para ödülü

  Ünsal YÜCEL/ENEZ(Edirne),(DHA)
  13.01.2015 - 17:38 | Son Güncelleme:

  EDİRNE’nin Enez İlçesi’nde Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yaban Hayat Koordinatörü Ege Sakin, çiftlik bahçesindeki gölette koruma altında olan 3 kaz ve 4 ördeği vurarak telef eden kimliği belirsiz kişilerin kimliklerinin tespit edilerek, yakalanmasına yardımcı olana 5 bin lira ödül verileceğini açıkladı.

  Olay, Enez’in Gaziömerbey Mahallesi’ndeki çiftlik evinde meydana geldi. HAYTAP Yaban Hayat Koordinatörü ve Enez Temsilcisi Ege Sakin’e ait Celalistan Çiftliği’nin bahçesindeki gölette yaralı ve hasta oldukları için koruma altında bulunan kaz ile ördeklere kimliği belirsiz kişilerce av tüfeğiyle ateş edildi. Olayda 3 kaz ve 4 ördek telef olurken, bazıları ise yaralandı. Enez ve İpsala bölgesinde kalan Gala Gölü Milli Parkı’nda keşif yaptıklarını ve 20’nin üzerinde güme tespit edip fotoğrafladıklarını ifade eden Sakin, Cumartesi gecesi bölgede Milli Parklar personelinin yaptığı denetimlerle yakalanan kaçak avcılara 10 bin lira civarında idari para cezası kesildiğini söyledi.

  Bu durumun kendisini hedef yaptığını iddia eden Ege Sakin, "Enez’de bulunan çiftliğimize silahlı saldırıda bulunup, koruma altındaki hayvanları öldüren avcıların kimliklerinin tespit edilmesi için emniyet güçleri ve bakanlık yetkililerinin soruşturmaları devam etmektedir. Bu soruşturmaya katkıda bulunacak bilgi verip sorumluların adalet önüne çıkarılmasına destek verecek kişilere 5 bin TL ödül vereceğim. Saldırıyı gerçekleştirenler hakkında bilgi sahibi olanlar 0 507 510 23 30 nolu telefona başvuru yapabilirler. İsimler güvenlik sebebi ile gizli tutulacaktır" dedi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı