Gündem Haberleri

  Kaynaktan sıçrayan kıvılcım ormanı yaktı

  Hüseyin BAYBARS/TAVAS (Denizli), (DHA)
  09.07.2007 - 15:21 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ'nin Tavas İlçesi'ne bağlı Sarıabat Köyü'nde reklam tabelasını yerleştiren dört kişinin yaptığı kaynak sırasında sıçrayan kıvılcımlar üç hektarlık orman alanının yanmasına neden oldu.

  Dün saat 17.00 sıralarında Muğla Karayolu kenarına bir şirkete ait reklam tabelasını yerleştiren Ömer Doğan (23), Ahmet Battaloğlu (23), İhsan Çiftçi (23) ve Adnan Çiçek'in (23) kaynak yaparken sıçrattığı kıvılcımlar, kuru otları tutuşturdu. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın kısa sürede yayılarak ormana sıçradı. Yangına bir helikopter, dört arazöz, çevre ilçelerin itfaiye ekipleri, 30 yangın söndürme işçisi, köylüler ve jandarma ekipleri müdahale etti. Yangın, ekiplerin zamanında müdahalesiyle yaklaşık dört saat süren çalışma sonucu kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında üç hektarlık orman alanı yanarak zarar gördü. Jandarma, yangına neden olan dört işçiyi gözaltına aldı.
  Bu arada, dün Acıpayam İlçesi'ne bağlı Karaismailler Köyü'nde ve Bekilli İlçesi'ne bağlı Gömece Köyü'nde cam kırıklarının neden olduğu yangınlarda toplam üç hektarlık orman alanı yandı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı