GeriGündem Kaymakamlık binasında bomba alarmı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaymakamlık binasında bomba alarmı

ADANA’nın Merkez Yüreğir İlçe Kaymakamlık binasına poşetle girdikten kısa süre sonra, eli boş olarak çıkıp koşarak uzaklaşan bir kişi bomba paniğine neden oldu. Elinde poşetle binaya giren kişinin, bir memura kahvaltılık getiren büfeci olduğu anlaşıldı.

Sabah saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Yüreğir Kaymakamlığı’na gelen ve güvenlik kontrolünden geçtikten sonra üst katlara çıkan bir genç, daha sonra hızlı adımlarla dışarı çıkıp, ardından da koşarak uzaklaştı. Kimliği belirlenemeyen genç erkeğin uzaklaşması üzerine şüphelenen güvenlik elemanları, bomba bırakılmış olabileceğini düşünerek uzman ekip istedi. Kaymakamlığa gelen bomba imha uzmanları, patlayıcının cep telefonu sinyaliyle kumanda edilebileceğini düşünerek sinyal kesicileri çalıştırdı.

Kaymakamlık binasını boşalttıran bomba imha uzmanları, tuvalet ve çöp bidonlarında poşet aramaya başladı. Herhangi bir açıklama yapılmadan dışarı çıkartılan vatandaşlar, korkuya kapılırken, Karataş Caddesi üzerinde beklemeye başladı. Tamamen boşaltılan ana binadaki bütün odalar tek tek aranırken, başka işlemler için gelip kaymakamlık bahçesinde bekleyen bazı vatandaşlar ise durumun farkında bile olmadı.

Kısa süren araştırmanın ardından şüpheli paket ve koşarak giden vatandaşın sırrı ortaya çıktı. Kahvaltı yapmadan mesaiye gelen kimliği açıklanmayan bir personelin telefonla poğaça siparişi verdiği, işi acele olan unlu mamuller büfesi çalışanının da poşeti teslim ettikten sonra koşarak çıktığı belirlendi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle