Gündem Haberleri

  Kaymakam hakkında suç duyurusu

  Esra ÖRGEN/ADANA, (DHA)
  24.08.2009 - 14:37 | Son Güncelleme:

  MERSİNLİ şair Oktay Avcu, Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde Ferhat Tunç’un konserine izin vermediğini ileri sürdüğü Kaymakam Sadettin Kalkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

  Adana Adliyesi’ne gelerek suç duyurusunda bulunan Oktay Avcu, daha sonra burada basın açıklaması yapmak istedi. Ancak Adana Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü yetkililerinin izin vermediği Avcu, kısa bir tartışmanın ardından açıklamasını İnönü Parkı’nda yapmak zorunda kaldı. Oktay Avcu, burada, ‘Savaş yok, barışa devam. Başbakan’ın onurlu açılımına evet. Bürokrasideki ve siyasetteki barış açılımını hazmedemeyenler, yeni şehitler istemektedir’ yazılı pankart açtıktan sonra basın açıklamasını okudu.

  Hükümetin, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kürt açılımı’ yaptığı dönemde Kürt asıllı olduğu için Ferhat Tunç konserine izin verilmediğini ileri süren Oktay Avcu, “Kaymakam görevini kötüye kullanmaktadır. Bazıları barışı, kardeşliği ve hoşgörüyü kabullenememektedir. Bu nedenle Kaymakam hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı