Gündem Haberleri

  Kaymakam: Eşim kolama ilaç kattı

  ERZURUM (DHA)
  01.06.2012 - 13:34 | Son Güncelleme:

  Erzurum’un Tekman Kaymakamı Mutlu Almalı, eşinin "Bir öğretmenle yasak aşk yaşıyor. Sorunca beni dövdü, odaya kilitleyip yemek bile vermedi" diye suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili olarak, "Ben ona çocuğumun annesi diyorum. Kalkıp ben ondan yemek mi esirgeyeceğim? Kesinlikle şiddet yok" dedi. Eşinin takıntılı olduğunu belirten Kaymakam Almalı, "Eşim kolama 1,5 ay kadar önce antidepresan ilaç kattı. Bu kadar dengesiz biri. İçmedim. Bu olay evde oldu. Bir hafta yemek yemedim. Evde yiyip içmedim" iddiasında bulundu.

  Tekman Kaymakamı Mutlu Almalı, 6 yıllık eşi tarafından ortaya atılan iddiaların gerçek olmadığını savundu. 1 çocuk babası Mutlu Almalı, eşiyle yaşadığı ailevi sorunları değerlendirmek için geçen hafta bir süre ayrı kalmaya karar verdiklerini, bu yüzden eşinin ailesinin yanına gittiğini bildirdi. Gitmeden önce eşinin Tekman Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğuna işaret eden Kaymakam Almalı, 10 günlük rapor alarak ilçeden ayrıldıktan sonra konudan haberdar olduğunu belirtti.

  'EŞİM TAKINTILI'

  Kaymakam Mutlu Almalı, bu konuda şunları söyledi:
  "Ben ona çocuğumun annesi diyorum. Kalkıp ben ondan yemek mi esirgeyeceğim? 700 lira borç var. Bakkala sorabilirsiniz. Boşanma davası açmadım. Öyle bir niyetim de yoktu. Sadece biraz kendimizi toparlayalım diyerek 10-15 gün ayrı kalalım istedim. Ama o kalktı bunları yaptı. Böyle bir şey olabilir mi? Kaçıncı yüzyılda yaşıyorsun. Eşim aile dostumuz. İkimiz de Bingöllüyüz. Eşim takıntılı olduğu için bunları yaptı. Zaten evlendiğim günden beri böyle bir huzursuzluk var. Eşimin nerede olduğunu bilmiyorum. Tekman’da suç duyurusunda bulunmuş. Basına ihbar eden eşim. Eşim ev hanımı. Çocuğum 10 aylık. Bunun hesabını hukuki olarak eşime ve yazanlara soracağım. Bir insanın hayatıyla, mesleğiyle, gururuyla, şerefiyle oynamak böyle bir şey var mı? Kendisine kesinlikle şiddet uygulamadım. Adı geçen öğretmenle aramızda kesinlikle bir şey yok. Maksadı beni köşeye sıkıştırmak. Hatta size şunu söyleyebilirim: Eşim kolama 1,5 ay kadar önce antidepresan ilaç kattı. Bu kadar dengesiz biri. İçmedim. Bu olay evde oldu. Bir hafta yemek yemedim. Evde yiyip içmedim."

  ÖĞRETMEN HORASAN’A TAYİN İSTEDİ

  Tekman Kaymakamı Mutlu Almalı’yla ilgili olarak Valilik bir açıklama yaptı. Valiliğin yazılı açıklamasında, "Habere konu olan iddiaların Valiliğimize ulaşmasının ardından ilgili Kaymakam Valiliğimize çağrılarak kendisine birkaç kez uyarıda bulunulmuştur. Haberde iddia edildiği 'Eşine şiddet uygulaması ve eşinin şikayetçi olması' konusu adli bir olay olduğundan ve dava süreci devam ettiğinden dolayı Valiliğimizin herhangi bir tasarrufu söz konusu değildir. Haberde adı geçen rehberlik öğretmeni, iddiaların ortaya çıkmasının ardından, kendi talebi doğrultusunda Horasan ilçesindeki bir okula görevlendirilmiştir" denildi.

  MUTLU ALMALI KİMDİR?

  Tekman Kaymakamı Mutlu Almalı, 1983 yılında Bingöl Adaklı’da doğdu. İlk-orta ve liseyi İstanbul’da bitirdikten sonra İnönü Üniversitesi Kamu yönetiminden mezun oldu. 2006 yılında Sakarya Kaymakam adayı olarak Mülki İdari Amirliği görevine başladı. Kaymakam vekili görevini Taşkent ve Hadim İlçelerinde yaptı. Yurt dışı Stajını Manchester Üniversitesinde tamamladı. Aksaray’ın Ağaçören İlçesinde görev yaptıktan sonra 2011 Eylül ayından itibaren Tekman’da görev yapıyor. İyi derecede İngilizce biliyor evli ve bir çoçuk babası.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı