GeriGündem Kayıp Yasin'in babası: Ömrümüzden 40 ay değil sanki 40 yıl geçti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kayıp Yasin'in babası: Ömrümüzden 40 ay değil sanki 40 yıl geçti

Kayıp Yasin'in babası: Ömrümüzden 40 ay değil sanki 40 yıl geçti

Konya'nın Akören ilçesinde 6 yaşındayken evlerinin önünde oynadığı sırada kaybolan Yasin Şahin'den 40 aydır haber alınamıyor. Baba Yavuz Şahin (39), "O kadar uzun zaman oldu ki oğlum kaybolalı, bana onu sorduklarında ne diyeceğimi bilemiyorum. Ömrümüzden 40 ay değil sanki 40 yıl geçti. Hayatımız devam ediyor; ama hep bir eksiğiz" dedi.

Akören'e bağlı daha önce köy statüsünde olan Belkuyu Mahallesi'nde oturan Ümmü (29) ile Yavuz Şahin çiftinin 5 çocuğundan Yasin, 4 Nisan 2016'da Belkuyu Anaokulu'ndan döndükten sonra evlerinin önünde oynarken kayboldu. Yasin'in bulunması için aynı gün jandarma ve AFAD ekipleri ile köylüler tarafından çalışma başlatıldı. Evin çevresi, su kuyuları, foseptikler, sarnıçlar, mağaralar arandı; ağaç ve çalılıkların dipleri kontrol edildi. Çalışmalarda, askeri helikopter ve AFAD'ın insansız hava aracı (İHA) da kullanıldı. Mahalle yakınındaki Çarşamba Çayı ve aktığı Apa Gölü girişinde Mersin'den gelen dalgıç polislerce sonar cihazlarıyla arama yapıldı. 80 kilometrelik alanda yapılan arama çalışmaları kaymakamlık tarafından 24 gün sonra sonlandırıldı.

İçişleri Bakanlığı'nca kayıp çocukların bulunması için Ankara'dan görevlendirilen, polis ve askerlerden oluşan özel ekip, geçen yılın Temmuz ayında Konya'ya gelerek çalışma başlattı. Dosyayı yeniden açan özel ekip, emniyet ve jandarma yetkilileriyle görüşerek daha önce yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ekip, aile ve mahalleli ile de görüştü. Özel ekip de kayıp Yasin'in izine rastlayamadı.

'HAYATIMIZ DEVAM EDİYOR AMA BİR EKSİĞİZ'

Aradan geçen 40 ayın kendileri için 40 yıl gibi geçtiğini belirten baba Yavuz Şahin, "O kadar uzun zaman oldu ki oğlum kaybolalı, bana onu sorduklarında ne diyeceğimi bilemiyorum. Artık kimseye cevap verecek gücüm kalmadı. Ömrümüzden 40 ay değil sanki 40 yıl geçti. Hayatımız devam ediyor; ama hep bir eksiğiz. Oğlumun acısını, diğer çocuklarıma sarılarak gideriyorum. Kapımıza ne gelen var ne giden. Unutulup gittik. Bizi ve oğlumu unutmasınlar" diye konuştu. ​

Yorumları Göster
Yorumları Gizle