Gündem Haberleri

  Kayıp sekreterin katili savcı cıktı

  Hürriyet Haber
  19.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD'de, 1996'dan beri kayıp olan metresini öldürüp cesedini okyanusa atmakla suçlanan eski eyalet savcısı suçlu bulundu. Savcı idam cezasıyla karşı karşıya.

  ALTISI kadın, 12 kişilik jüri tarafından suçlu bulunan 49 yaşındaki Thomas Capano'nun davası, Delawere Yüksek Mahkemesi'nde görüldü. Mahkeme kayıtlarına göre valinin sekreteri olan Anne Marie Fahey (30), en son 27 Haziran 1996 tarihinde Capano ile Philadelphia'da lüks bir restoranda yemek yerken görüldü. Genç kadından o günden beri bir daha haber alınamadı.

  Diğer sevgilim yaptı

  İddiaya göre Capano, genç sevgilisini öldürdü, sonra da cesedini suni köpükten soğutucu çantaya koyarak okyanusa attı. Capano ise Anne Marie'nin, öteki metresi Deborah MacIntryre tarafından yanlışlıkla vurulduğunu savundu. Deborah'ın kendisini Anne Marie ile yakaladığını ve silahını çekerek intihar tehditinde bulunduğunu söyledi. Capano'ya göre Deborah'ın elindeki tabancayı almaya kalktığında silah patladı, kurşunlar genç metresine isabet etti.

  Cinayeti planlamıştı

  Capano, o zamanlar prestijli bir özel okulda yönetici olan 18 yıllık birlikte olduğu MacIntryre'i korumak için Anne Marie'nin cesedini okyanusa attığını iddia etti. MacIntryre ise iddiayı yalanlayarak Capano'nun 1996 yılında kendisine silah almasını istediğini söyledi. İddia makamı ise, Capano'nun 1996 yılının başından bu yana başka biriyle olmaya başlayan Anne Marie'yi öldürme planları yaptığını savundu.

  Ceset bulunamadı

  Aramalara rağmen ne Anne Marie'nin cesedi, ne de sanığın evindeki kan izleri dışında herhangi bir cinayet aleti bulunabildi. Buna rağmen, jüri, savcılığın cinayetin önceden planlandığı yolundaki savunmasını haklı buldu. Kayıp sekreter davası, yarın devam edecek. Duruşmada Capano'nun idam cezasına çarptırılıp çarptırılmaması görüşülecek.

  1996'dan beri kayıp

  Delaware Valisi'nin sekreteri olan Anne Marie Fahey, 1996’nın Haziran’ından beri kayıp. Genç kadının Atlantik Okyanusu'na atıldığı iddia edilen cesedi de bulunmadı.

  4 çocuk babası

  Metresini öldürmekle suçlanan evli, 4 kız çocuğu babası Thomas Capano, beraat beklerken suçlu bulundu. Avukatı, Capano'yu ipten kurtarmak için elinden geleni yapacağını söyledi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı