Gündem Haberleri

  Kayıp dağcılar bulundu

  Hürriyet Haber
  17.12.2001 - 12:23 | Son Güncelleme:

  Uludağ`da, dün gece kaybolduktan sonra, bu sabah bulunan 3 Türk dağcının ardından, biri Avusturyalı diğer kayıp 2 dağcıya da ulaşıldı.

  Sabah bulunan Emin Durak, Damla Solar ve Kaan Polatoğlu`nun Uludağ Jandarma Komutanlığı`na getirilerek, ifadelerinin alınmasının ardından, kayıp kişilerin Uludağ`a zirve tırmanışı yapmak isteyen dağcılar oldukları  belirlendi.  

  Yıldız Teknik Üniversitesi`nde (YTÜ) öğrenci olan bu kişilerin ifadeleri doğrultusunda 3 kar motoru ve 10 kişilik 2 timle diğer kayıpları aramaya başlayan Jandarma, bu kişilerle cep telefonu aracılığıyla bağlantı kurmayı başardı.  

  Kayıp dağcılardan daha önce Fransız olduğu bildirilen yabancının, Türkiye`de çalışan Avusturya uyruklu olduğu, zirveye yakın bir bölgedekamp yaparken şiddetli rüzgar nedeniyle çadırlarının yıkıldığı ve kapalı bir bölgeye sığındıkları bilgisini alan Jandarma timleri, saat 14.00 sıralarında da bu kişilere ulaştı.  

  Dağcılara ulaşılan bölgede şiddetli tipi nedeniyle görüş mesafesinin 5 metreye kadar düşmesi sonucu, bu kişilerin oteller bölgesine indirilmesi için bölgede beklenmeye başlandı. Hava koşullarının iniş için elverişli olması halinde, bu kişilerin Oteller Bölgesi`ne indirileceği öğrenildi. 

  3 TÜRK DAĞCI`NIN SAĞLIK DURUMU İYİ

  Kayıp olduklarının bildirilmesinin ardından dün gece başlatılan arama-kurtarma çalışmaları sonucunda, Uludağ Volfram Madeni yakınlarında bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi 3 Türk dağcıEmin Durak, Damla Solar ve Kaan Polatoğlu`nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.  

  Jandarma ekiplerince sabah saat 08.00`de bulunan dağcılar, Uludağ Jandarma Komutanlığı`nda ifadelerinin alınmasının ardından otellerine gönderildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı