Gündem Haberleri

  Kayıp çocuk 4 aydır bulunamıyor

  A.A
  28.02.2006 - 11:13 | Son Güncelleme:

  Niğde'de, arkadaşlarıyla futbol oynadıktan sonra kaybolan 12 yaşındaki İsmail Gültekin, hala bulunamadı.

  Baba Bayram Gültekin (37), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Asım Zeynep Ecemiş İlköğretim Okulu 4. sınıfta okuyan oğlu İsmail'in, 25 Ekim 2005 tarihinde, “arkadaşlarıyla futbol maçı yapacağını” söyleyip, İlhanlı Mahallesi'ndeki evlerinden ayrıldığını anlattı.

  Oğlu akşam eve dönmediği için aradığını, ancak bulamadığını belirten Gültekin, şunları söyledi:

  “İsmail, akşam eve gelmeyince çıkıp, arkadaşlarından sordum. Onlar da bir süre futbol oynayıp, (Ben eve gidiyorum) diyerek yanlarından ayrıldığını söylediler. Akrabalarımıza ve arkadaşlarına da gitmemiş. Polise başvurup, durumu anlattım. Polis ekipleri, kaçırılma ihtimaline karşı çevrede uzun süre araştırma yaptılar, ancak sonuç alınamadı.

  Ailemizin hiç kimseyle bir husumeti yok. Oğlumun kayboluşu, aklımıza kötü şeyler getiriyor. Yine de umudumuzu yitirmiyoruz. Polis ve jandarma, bu konuda gereken titizliği gösteriyor. Onlardan gelecek haberi sabırla bekliyoruz.”
  Niğde Emniyet Müdürü Ferudun Boz da Bayram Gültekin'in başvurusuyla gerekli çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü, her türlü ipucunu değerlendirdiklerini söyledi.

  Boz, “Bayram Gültekin, evini telefonla arayan bazı kişilerin, oğluna ilişkin bilgiler verdiğini bize bildirmişti. Yaptığımız çalışmada bu kişilere ulaştık ve sorguladık. Amaçlarının, aileden para sızdırmak olduğu ortaya çıktı ve haklarında yasal işlem başlattık. Konu üzerinde duyarlıyız” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı