Gündem Haberleri

  Kayıp çocuğun ölümü kazaymış

  Hürriyet Haber
  12.07.2001 - 14:09 | Son Güncelleme:

  Kemalpaşa’da ölü bulunan kayıp çocuğun çamaşır suyu içerek öldüğü belirlendi. Çocuğun cesedi ise korkuya kapılan yenge çuvala koyup zeytinliğe atmış.

  İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde, zeytinlik alanda ölü bulunan 5 yaşındaki Vicdan Tat'ın ölüm nedeninin çamaşır suyu içmesi olduğu ve olaydan korkan yengesi ile yengesinin arkadaşı tarafından çuvala konularak cesedinin evden uzaklaştırıldığı ortaya çıktı. 272. Sokak yakınlarındaki zeytinlik alanda Vicdan Tat'ın dün ölü bulunması ile ilgili olayın soruşturmasını sürdüren Cinayet Büro Amirliği ekipleri, küçük kızın tüm giysilerinin üzerinde olmasına rağmen ayakkabılarının bulunmayışından yola çıkarak, babası tarafından bakılmak üzere bırakıldığı ve son olarak birlikte görüldüğü yengesi Alev Tat'ı sorguya aldı. Alev Tat'ın, sorgulamasında, küçük Vicdan'ın çamaşır suyu içerek öldüğünü söylediği öğrenildi.


  Tat'ın, ifadesinde, Vicdan Tat'ın, bakması için babası tarafından kendisine bırakıldığını söyleyerek, şu bilgileri verdiği öğrenildi:


  ''Vicdan çocuklarımla oynarken, ben de mutfakta işlerle uğraşıyordum. Bu sırada eve Dursun Bektaş geldi. Karşılamaya gittiğimde, ikimiz de, Vicdan'ı yerde cansız yatarken gördük. Yanında da çamaşır suyu şişesi vardı. Daha önceden Vicdan'ın babası Ali, kız kardeşimle aralarında geçen olaydan dolayı gasp suçundan yargılandı ve 15 yıl hapse mahkum oldu, 3 ay önce de şartlı tahliyeden yararlandı. Aramızda geçmiş dönemde yaşanan bu gerginlik nedeniyle, olayı anlatmaya korktum. Dursun da bana yardım edebileceğini söyleyerek, cesedi bir çuvala koyarak evden uzaklaştırdı.''


  Dursun Bektaş'ın da bu ifadeleri doğruladığı öğrenilirken, her iki sanığın, ''dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle ölüme sebebiyet vermek'' ve ''suç delillerini karartmak'' suçlamalarıyla adliyeye sevkedilecekleri belirtildi. Ailesinin, hakkında savcılığa kayıp başvurusunda bulunduğu küçük kızın cesedi, önceki gün, yakınları tarafından zeytinlik alanda bulunmuştu. V.T.'ye yapılan otopside, ölüme sebebiyet verecek dış bir bulguya rastlanmamış, patolojik inceleme başlatılmıştı.  


   


   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı