GeriGündem Kaybolan turist için komandolar seferber oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  26
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaybolan turist için komandolar seferber oldu

Kaybolan turist için komandolar seferber oldu
refid:12300957 ilişkili resim dosyası

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde yürüyüş yapmak için kaldığı otelden geçen hafta ayrılan İngiliz turist 68 yaşındaki John Josep Kırkham'a hala ulaşılamadı. Kayıp turisti jandarma, köylüler, paraşütçüler, arama köpeği ve profesyonel dağcılardan sonra bugün de komando askerler aradı.

ARAMA ÇALIŞMALARINDAN FOTOĞRAFLAR

Fethiye'nin Ovacık mevkisindeki kaldığı otelden geçen hafta Pazartesi günü ayrılarak Likya yürüyüş yolunda yürüyüşe çıkan ve geri dönmeyen İngiliz turist John Josep Kırkham, 1 hafta boyunca yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı. İngiliz turisti jandarma, köylüler, paraşütçüler, arama köpeği ve profesyonel dağcılardan sonra bugün de sabahın erken saatlerinden itibaren komando birliklerinden askerler aradı.

Turistin köylüler tarafından en son görüldüğü yer olan Kozağaç Mevkii’nde yapılan aramalarda izine rastlanmadı. 30’a yakın eğitimli komandonun arama çalışmalarına bölgeyi çok iyi tanıyan köylü rehberler de katıldı. Kozağaç, Kirme, Uzunyurt, Belen Köyü ve Kabak’a kadar yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.

EŞİ, HAVUZBAŞINDA TATİL YAPIYOR

Eşiyle birlikte geldikleri otelde, kızı ve torunlarıyla havuz başında güneşlenerek tatilini devam ettiren ve rahat tavırlarıyla dikkat çeken turistin eşi 62 yaşındaki Sandra Kirkham ise şunları söyledi:

“Eşimi en son geçen Pazartesi sabah 06.00'da gördüm. 9 kilometrelik yürüyüşe gideceğini söyledi. Bir daha da geri dönmedi. O günden bu yana hiçbir ize rastlanmadı. En son görüldüğü Kozağaç mevkiindeki köylülerle konuştuk, onlar da sadece gördüklerini belirtti. Şu an tek isteğim eşimin sağ salim geri dönmesi. Eşim bulunana kadar Fethiye’de kalacağım.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle