Gündem Haberleri

  Kaybolan kızını bulana cip verecek

  Tahsin ÜLKER/ADANA, (DHA)
  22.05.2010 - 14:55 | Son Güncelleme:

  ADANA’da, 4 gün önce kaybolan zihinsel engelli 18 yaşındaki Durdane Güzel’in babası 44 yaşındaki İsmet Güzel, kızını bulana 50 bin TL değerindeki cipini hediye edeceğini söyledi.

  Barbaros Mahallesi’nde oturan ve hurdacılık yapan İsmet Güzel ve Bediha Güzel çiftinin 5 çocuğundan biri olan Durdane Güzel, salı günü sabah saatlerinde yeğenini okuluna bıraktıktan sonra kayboldu. Öğle saatlerinde yemek yemesi için kardeşleri tarafında her yerde aranan kız, bulunamadı. Ailesi Durdane’yi bulmak için seferber olurken, babası İsmet Güzel de, polis merkezine giderek kayıp başvurusu yaptı.

  Ancak polisin yaptığı çalışmalara rağmen engelli kız bir türlü bulunamadı. Aile, Durdane'yi bulabilmek için halkın en çok kullandığı yerlere fotoğrafını astı. Zihinsel engelli kızının kaçması gibi bir durumun mümkün olmadığını belirten İsmet Güzel, “4 gündür her yerde arıyoruz. Komşumuzun kızı, 3 kişiyle konuşurken ve onlarla birlikte yürürken görmüş. Üzerinde 300 TL’lik kolye ile yüzük vardı. Normal zamanlarda evden sadece bakkala gitmek için çıkar, uzaklaşmazdı” dedi.

  ‘YETER Kİ KIZIMI GETİRSİNLER’

  Kızının öldürülmüş olabileceğinden korkan baba Güzel, “Umarım böyle bir şey olmamıştır. 4 tane arabam var, biri kızıma feda olsun. 2010 model bir cipim var, kızımı sağ salim getirene onu vermeye hazırım. Yeter ki kızımı bana getirsinler. Eğer özürlü biriyle evlendirmek için kaçırdılarsa, getirsinler düğün masraflarını ben karşılayacağım. Dilencilik yaptırmak için kaçırdılarsa, bıraksınlar onu, cip vereceğim. Ben onun acısını yaşamak istemiyorum. Eğer öldürüldüyse bile, bize bari cansız bedeninin nerede olduğunu söylesinler. Bu acı içimizden çıktı. Ne yaşadığını, ne öldüğünü biliyoruz. Herkes kızımızı bulmak için seferber oldu” diye konuştu. Anne Bediha Güzel ise kızına kavuşmak istediğini kaydetti.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı