Gündem Haberleri

  Kaybolan çocuk ormanda uyurken bulundu

  Tarık ARSLAN- Selahattin BUDAKOĞLU/ MUDANYA(Bursa), (DHA)
  13.07.2009 - 11:54 | Son Güncelleme:

  BURSA'nın Mudanya İlçesi'nde dün akşam kaybolan 4 yaşındaki Abdulkadir Koçan, özel eğitimli köpeklerin yardımıyla 40 kişiden oluşan Sivil Savunma ve 911 Arama ve Kurtarma ekipleri tarafından aranırken, 12 saat sonra ormanda ağaç altında uyurken bulundu. Sağlık durumu iyi olan Koçan, “Kendimi evde uyuyormuş gibi sandım” dedi.

  Mudanya'da oturan 44 yaşındaki Emsale ile 46 yaşındaki Ali Koçan çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan Abdulkadir Koçan, kendisini evde bırakıp 7 yaşındaki ağabeyi Yusuf ile bağ evlerine giden annesinin peşinden yola çıkınca kayboldu. Abdulkadir Koçan'ın kaybolduğu saat 19.00'da eve dönen annesi tarafından anlaşıldı. Balıkçılık yapan Ali Koçan'ın eve dönmesinden sonra polise, daha sonra da jandarmaya haber verildi.

  Mudanya'da bulunan 20 kişiden oluşan 911 Arama ve Kurtarma ekibi bölgede yaptığı aramadan sonuç alamayınca saat 03.00'te Bursa Sivil Savunma Arama ve Kurtarma ekibine bilgi verildi. Özel eğitimli 4 köpek ile Mudanya'ya gelen ekipler, kaybolan Abdulkadir Koçan'ın bağ evlerine 500 metre uzaklıktaki ormanlık alanda ağacın altında uyurken saat 07.00'de buldu. Ekiplerin uyandırdığı Abdulkadir Koçan, gece gök gürültüsü ve yağmurdan çok korktuğunu belirterek, “Ağacın altında uyudum. Sanki evimde uyuyordum” dedi. Sivil savunma ekipleri Güzelyalı Mahallesi'nde oturan Koçan ailesine teslim ettikleri çocuklarıyla birlikte sahilde kahvaltı yaptı. Emsale ve Ali Koçan çifti, kabus dolu bir gece geçirdiklerini söyledi. Anne Emsale Koçan, “Çocuğumuzun başına kötü bir olay gelecek diye çok korktuk. Allah'tan koktuğumuz başımıza gelmedi” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı