GeriGündem Kayalar: Kongrede adaylar değil demokrasi yarışacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kayalar: Kongrede adaylar değil demokrasi yarışacak

ANAP Genel Başkan adaylarından MKYK üyesi ve Yozgat Milletvekili Lutfullah Kayalar, partisinin 4 Ağustos'ta yapılacak kongresinde adayların değil, demokrasinin yarışacağını söyledi.

Kayalar, ANAP Eskişehir İl Başkanlığı'nı ziyaretinde, 4 Ağustos'ta yapılacak kongrenin parti ve Türkiye için önemli olduğunu belirtti. Kayalar, son dönemde yapılan kongrelere bakıldığında, bütün siyasi partilerin kendi çatısı altında kaldığını ve hiçbir değişiklik olmadığını savundu.

ANAP'ın, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'dan sonra her seçimde irtifa kaybettiğini ifade eden Kayalar, ''Bugün içinde bulunduğumuz durumu tespit edebilmek için, tenkit niteliğinde değil ama Genel Başkanımız Mesut Yılmaz'ın da kabul ettiği gibi, ANAP artık yüzde 10'un altındadır'' dedi.

Ekonomik krizi aşmanın yolunun da önce siyasi krizi aşmaktan geçtiğini vurgulayan Kayalar, yapılacak kongrede yeni bir yönetim başa geldiği takdirde, Türkiye'nin birinci partisi olacaklarını, kongrede de adayların değil, demokrasinin yarışacağını belirtti.

Kayalar, şu anda yeni oluşumdan bahsedildiğini, burada da Turgut Özal'ın felsefesinden söz edildiğini hatırlatarak, ''Anavatan felsefesi yeniden gündeme geldi. Özal'ın felsefesi ANAP'ta var. 4 Ağustos'tan itibaren ANAP yeniden yükselişe geçecektir'' diye konuştu.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle