Gündem Haberleri

  Kayaköy'e hayat verdiler

  Hürriyet Haber
  12.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiliz çift Türk vatandaşı olacak

  Fethiye'deki Kayaköy, İngiliz Bowker çiftiyle canlandı. Tatil için geldiği Kayaköy'de ev satın alıp turizmciliğe başlayan Bowker çifti, Türk vatandaşı olmak için de girişimde bulundu. Dokuz yıl önce tatile geldiği Fethiye'ye yerleşmeye karar veren sigortacı Jonathan Bowker'ın ilk işi bir bilgisayar alıp İnternete bağlanmak oldu. Bowker, ilçeyi tanıtmak için bir site hazırladı. ‘‘www.fethiye-infonet.com.’’ adresli 110 sayfalık sitede her yönüyle Fethiye’yi tanıtıyor.

  Bowker, işi ilerletip arazi satın alarak helikopter pisti bile yaptırdı. Vatandaşlarının kroket oyununa ilgisini bilen Jonathan Bowker, bir de oyun sahası hazırladı, yanıbaşında dinlenme aralarında içki ikramı için bar kurdu. Bowker 30 ev daha kiralamak için harekete geçti.

  Jonathan Bowker ve ITV Televizyonu görevlisiyken işini Fethiye uğruna bırakan eşi Nicola Jane, Türk vatandaşlığına geçmek için başvurdu. Kendisini Türk hissettiğini söyleyen Bowker, ‘‘Çifte vatandaşlık değil, sadece Türk vatandaşlığı istiyoruz’’ dedi.

  Jonathan Bowker, ‘‘İnternetteki sitemi pekçok Avrupalı ve Amerikalı ziyaret ediyor. Şimdi turistlerin kaç gün kaldığını, neleri beğenip, nelerden hoşnut kalmadığını belirlemek için anket yapıyorum. Sonucunu yetkililere ileteceğim. Kayaköy'e gelinceye kadar çok yer gezdik. Ama buradan ayrılamadık. Bu muhteşem mimari hiçbir yerde yok. Artık İngiltere'ye 5-10 günlüğüne tatil için gidiyoruz’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı