GeriGündem Kavgada ikinci raunt
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kavgada ikinci raunt

Vatan Gazetesi yazarı Ruhat Mengi, kendisini yalan haber yapmakla suçlayan şarkıcı Candan Erçetin’in açtığı davalarından galip çıkınca karşı dava açıp 50 bin YTL manevi tazminat istedi.

Ruhat Mengi, 5 yıl önce şarkıcı Candan Erçetin ile bir röportaj yaptı. Röportajda Mengi’nin, ‘Fatih Terim’le ilişkiniz var mı?’ sorusuna, ‘Ona bayılıyorum ama aramızda bir şey yok’ diye yanıt verdiği iddia edildi. Candan Erçetin, böyle bir yanıt vermediğini öne sürerek Ruhat Mengi hakkında ceza ve 5 bin YTL’lik tazminat davası açtı. Erçetin her iki davayı da kaybetti. Bu kez Ruhat Mengi karşı atağa geçerek, Erçetin aleyhinde 50 bin YTL’lik manevi tazminat davası açtı. Mengi, dava dilekçesinde Erçetin’in kendisini yalan haber yapmakla suçladığını, bu iddia nedeniyle manevi açıdan yıprandığını iddia etti.

Erçetin’in açtığı davada savcıya ifade veren Ruhat Mengi, ‘Candan Erçetin’le, duyduğum dedikoduları konuştum. Yaptığım röportajı teybe kaydettim. Yazım, herhangi bir hakaret unsuru taşımamaktadır. Röportajda yorum yapmadım. Yazı sadece soru cevap şeklindedir.’ demişti. Bunun üzerine söyleşinin kasedi dinlenmiş, Erçetin’in bu sözleri kendi rızasıyla sarfettiği ortaya çıkmış ve Mengi’nin beraatine karar verilmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle