GeriGündem Kavga istemiyoruz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kavga istemiyoruz

Başbakan Mesut Yılmaz, siyasette kavgaya karşı olduklarını söylerken, ANAP'ın Türkiye'nin umudu haline geldiğini belirtti. Yılmaz, ‘‘Siyasette kavga yerine uzlaşmayı, ayrılık yerine birliği, polemik yerine icraatı tercih ediyoruz. Çünkü Türkiye'nin kazancı, Türkiye'nin menfaati, hizmette, uzlaşmada ve çalışmadadır. 55. hükümetin kuruluşu da böyle bir anlayışın ürünüdür’’ dedi. 5 bin servisçi-şoför esnafın ANAP'a katılması nedeniyle Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'nda düzenlenen şölende konuşan Yılmaz, servisler için plaka tahdidi uygulamasına geçileceği müjdesi verdi. Vergi Yasa Tasarısı'nın TBMM'den geçmesinin ardından Hayat Standardı, Peşin Vergi ve Taşıt Pulu uygulamasının kaldırılacağını söyleyen Yılmaz'ın bu sözleri, salondaki esnaf ailelerini coşturdu. 5 bini aşkın kişi Yılmaz'a ‘‘Türkiye seninle gurur duyuyor’’ diye tezahüret yaptı. İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu'nun da katıldığı şölende konuşan Yılmaz, kalkınmanın tek anahtarının birlik ve beraberlik olduğunu vurguladı, ‘‘ANAP bugün Türkiye'de yeniden Türk siyasetinin umudu haline gelmiştir ve olmaya devam edecektir’’ dedi. Umum Şoförler ve Servisçiler Odası yöneticileri Başbakan'a ve ANAP yöneticilerine birer plaketle teşekkür etti. Seğmenlerin, ‘Misket’ ve ‘Hüdayda’ ezgileri eşliğinde oynaması, Yılmaz'ı keyiflendirdi.

ANAP'ta vekillere konuşma yasağı

ANAP'ta, milletvekillerinin konuşması izne bağlandı. İzinsiz konuşan milletvekilleri hakkında disiplin hükümleri uygulanacak. Grup Başkanvekili Ülkü Güney, milletvekillerine gönderdiği 1 Mayıs 1998 tarihli uyarı yazısında, kamu, özel sektör, gönüllü sivil toplum örgütlerinin toplantılarında ve medya kuruluşlarının oturumlarına konuşmacı olarak davet edilenlerin bunu önceden grup başkanvekillerine bildirmelerini istedi.

Doldurulmuş tilki aldı

Başbakan Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz, Diyarbakır gezininin 2'nci gününde, şehit aileleri yararına düzenlenen kermesin açılışını, 5 yaşındaki şehit çocuğu Ufuktan Akgüneş'le birlikte yaptı. Yılmaz, kermesten 20 milyon liraya içi doldurulmuş bir tilki aldı.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle