Gündem Haberleri

  Kavacıklı küçük kemancılar Hüseyin Sermet'le çalacak

  Hürriyet Haber
  02.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kemanla beş ay önce tanışan Kavacıklı küçük kemancılar ünlü piyanist Hüseyin Sermet'le ilk konserlerine çıkacaklar. Konserin amacı da onlara daha iyi eğitim olanağı sağlanması için yardım toplanması.

  Dünyaca ünlü Türk piyanisti Hüseyin Sermet, 7 Aralık'ta hayatının en anlamlı konserlerinden birine çıkacak. ENKA Oditoryumu'nda gerçekleştirilecek konserin amacı, Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından Kavacık'ta kurulan Pembe Ev'e yardım. Kavacık İlköğretim Okulu'nda okuyan öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak için kurulan Pembe Ev, aynı zamanda küçük müzisyenler yetiştirmeyi de amaçlıyor.

  Aksigorta ve Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından düzenlenen ve saat 19.00'da başlayacak olan konserde müzikseverler Paris'te yaşadığı için sık izleme olanağı bulamadıkları uluslararası üne sahip piyanistimiz Hüseyin Sermet'i dinleme fırsatı bulacaklar.

  Sermet, konserin ilk bölümünde ölümünün 250. yılında tüm dünyada anılmakta olan J.S. Bach'ın İki Piyano İçin Konçerto'sunu genç ama kariyerinde şimdiden birincilikler almış öğrencisi piyanist İris Şentürker ile birlikte çalacak. Konserde sanatçılara ENKA Sinfonietta Orkestrası eşlik edecek.

  Konserin bir diğer özelliği de Kavacık Öğrenim Birimi öğrencilerinin oluşturduğu Keman Grubunun ilk kez sahneye çıkacak olması.

  Hem özel bir Bach şölenine katılmak hem de 250 çocuğun çağdaş eğitime ulaşmasına katkıda bulunmak isteyenler biletlerini tüm Vakkorama'lardan veya adrese teslim için 0 216 308 88 44 numaralı telefondan temin edebilirler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı