Gündem Haberleri

  Katsav kendini savundu

  A.A.
  03.07.2007 - 23:23 | Son Güncelleme:

  Moşe Katsav, uzun bir sürenin ardından, ilk kez İsrail'in Kanal 2 Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.

  Katsav söyleşide, kendisinin ve ailesinin, kendilerini lekeleyen skandal nedeniyle yıkıldıklarını belirtirken, suçlamaların yüzde 90'ının asılsız olduğunun anlaşılmasına karşın kimsenin bulunla ilgilenmediğini savundu.
  Katsav'ın avukatları, geçen günlerde İsrail Başsavcılığı ile yargı anlaşmasına gitmiş ve tecavüz suçu dosyadan çıkarılmıştı.

  İsrail Adalet Yüksek Mahkemesi ise Katsav'ı cinsel tacizle suçlayanlardan (A) rumuzlu kadının başvurusu üzerine, anlaşmayı askıya alarak, başsavcılıktan neden tecavüz suçundan vazgeçtiğini açıklamasını istemişti.

  Katsav, televizyon söyleşisinde, suç iddialarının çoğunluğunun asılsız olduğunu savunurken, “Tek başına bu bile bir insanı ve ailesini paramparça eden tahrik kampanyasının boyutlarını ve iftira ve asılsız iddiaların ne kolaylıkla yapılabildiğini göstermeye yeter. Bunlar insanı çok rahatsız ediyor” dedi.

  Katsav'ın savcılıkla anlaşmaya gittiğinin ortaya çıkmasının ardından, geçen cumartesi günü Tel Aviv'de 20 bin kişinin katıldığı gösteri düzenlenmiş ve anlaşma protesto edilmişti.

  Anlaşmanın bir parçası olarak Katsav, pazar günü cumhurbaşkanlığından resmen istifasını vermişti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı