GeriGündem Katrina'da ölenlerin kimlik tespiti sürüyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Katrina'da ölenlerin kimlik tespiti sürüyor

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, kimlik tespiti yapılan kurbanların önemli kısmının cesedi ise ailelerine teslim edilemedi. Mississippi eyaletinde hayatını kaybeden 220 civarındaki felaketzedenin de yaklaşık 200'ünün kimlik tespitinin yapıldığı belirtildi.

CNN televizyonuna konuşan Louisiana acil tıbbi müdahale direktörü Dr. Louis Cataldie, bulunan cesetlerin ait oldukları kişilere ait belirgin özelliklerinin kaybolması yüzünden kimlik tespitlerinin yapılmasında güçlük çekildiğini söyledi.

Louisiana'da bugüne kadar kamuoyuna açıklanmış 93 kimlik tespiti yapıldığı, 121 cesedin ise kimliklerinin belirlenmesine rağmen henüz kamuoyuna açıklanmadığı ifade edildi. Kimliği tespit edilen yaklaşık 50 kişinin ise teslim edilmek üzere ailelerine ulaşılamadığı ve bu cesetlerin morgda bekletildiği bildirildi.

Haberlere göre, felaketin üzerinden altı hafta geçmesine rağmen yakınlarının başına neler geldiğine dair herhangi bir bilgi alamayan aileleri, yetkililere sert eleştiriler yöneltiyor. Ölenlerden yaklaşık 300'ünün yakınının ise kimlik tespitinin bir an önce yapılmasını sağlamak için sürekli olarak St. Gabriel'deki morgda bekledikleri bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle