Gündem Haberleri

  Müteahhit konuştu: Sıfır daire ya da 350 bin lira teklifi reddetti

  DHA
  08.01.2018 - 12:35 | Son Güncelleme:

  Konya'nın Ereğli ilçesinde komşularıyla toplantı halinde olan müteahhitlerin bürosunu pompalı tüfekle basıp dehşet saçan Cem Küççüktürk ifadesinde, binanın yıkılıp yeniden yapılması için hisselerini devretmediğinden komşuları tarafından baskı gördüğünü, bu nedenle de katliamı gerçekleştirdiğini iddia etti. Saldırıdan yara almadan kurtulan müteahhit Arda Sezen, Küççüktürk’e, sıfır daire ve para teklifinde bulunduklarını ancak kabul etmediğini ileri sürdü.

  Komşularının 6 Ocak'ta binanın yıkımı için müteahhitin ofisinde toplantı düzenleneceğini 15 gün önceden öğrenen Cem Küççüktürk, arkadaşı çiftçi Savaş Kaynak’a daha çok mermi ateşlediği için 10 bin liraya Kalaşnikof siparişi verdi. Küççüktürk, 6 Ocak'ta sipariş verdiği silahı almaya gittiğinde Kaynak, Kalaşnikof yerine 3 pompalı tüfek verdi. Buna sinirlenen Küççüktürk, "Ben sana 10 bin lira verdim. Sen bana 1000 liralık tüfek veriyorsun" diyerek Kaynak’ı pompalı tüfekle öldürüp, cesedini de su kuyusuna attı.

  ÇAMURLU KIYAFETLERLE GELİP KEŞİF YAPTI

  Savaş Kaynak’ı öldürdükten sonra üzeri çamurlu kıyafetlerle toplantının yapılacağı müteahhitin ofisine giren Küççüktürk, müteahhitlere tarladan geldiğini, kıyafetlerini değiştirip avukatıyla geri geleceğini söyledi. Kıyafetlerini değiştirip tekrar ofise gelen Küççüktürk, 10 kişinin bulunduğu işyerinde komşuları Müslüm Gök (53), babası İbrahim Gök (80) ile Şaban Kurtsal (57) ve ağabeyi İsmail Kurtsal’a (65) ateş açtı. Toplantıda bulunan müteahhitler Arda Sezen, Erhan Kabak ile diğer komşular ve çalışanlar kaçarak kurtuldu. İbrahim Gök ile kardeşler İsmail ve Şaban Kurtsal olay yerinde öldü. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Müslüm Gök’ün beyin ölümünün gerçekleştiği açıklandı.

  Olayın ardından güvenlik güçlerine teslim olan Cem Küççüktürk, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

  'ÖLDÜRMEK İSTEDİĞİM HERKES OFİSE GELMEMİŞTİ'

  Küççüktürk, ifadesinde, binanın yıkılıp yeniden yapılması için hisselerini devretmediğinden komşuları tarafından baskı gördüğünü, bu nedenle de katliamı gerçekleştirdiğini iddia etti. Küççüktürk, katliamı Kalaşnikofla yapmayı da planladığını itiraf ederek, silahı getirmediği için önce arkadaşı Savaş Kaynak’ı öldürdüğünü sonra da çamurlu kıyafetleriyle ofise gidip keşif yaptığını söyledi.

  Küççüktürk, "Öldürmek istediğim herkes ofise gelmemişti. Ben de çamurlu kıyafetlerimi değiştireceğim diyerek oradan ayrıldım" diye konuştu.

  'ÇOK MUTLU OLDUM'

  Katilamı gerçekleşmeden öncede annesinin el ve ayaklarını öpüp vedalaştığını belirten Küççüktürk’ün ifadesinde, "Olaydan önce tüm sevdiklerimle vedalaştım. Annemin elini öpüp, ayaklarına kapandım. Hiç pişman değilim. Çok mutlu oldum. Rahatladım. Tek pişmanlığım müteahhitleri öldüremedim. Onları öldürmediğim için pişmanım" dediği öğrenildi.

  Müteahhit konuştu: Sıfır daire ya da 350 bin lira teklifi reddetti

  Cem Küççüktürk polis kıyafeti giydirilerek adliyeye getirildi.

  MÜTEAHHİT: SIFIR DAİRE VE 350 BİN LİRA TEKLİFİ REDDETTİ

  Saldırıdan yara almadan kurtulan müteahhit Arda Sezen (39), Cem Küççüktürk’e, sıfır daire ve para teklifinde bulunduklarını ancak kendisinin kabul etmediğini ileri sürdü. Yaşananları anlatan Sezen, şöyle konuştu:

  "Biz Cem Küççüktürk ile anlaşma aşamasındaydık. Daha önce kendisine bitmiş bir daire veya 350 bin lira para teklif ettik. Ama o hiçbirini kabul etmedi. Olaydan önceki gün akşam beni aradı, ’Sabah avukatımla geleceğim’ dedi. Sabah geldiğinde kıyafetleri çamurluydu. ’Tarladan geliyorum üzerimi değiştirip geleyim, komşulara ayıp olmasın’ dedi. İlk geldiğinde silah yoktu. Hatta üzerinde silah olmadığını göstermek için kabanını çıkardı. Sonra silahla gelip ofise girer girmez ateş etmeye başlayıp katliamı yaptı. İlk olarak oturan komşularını hedef aldı. Herkes kaçmaya başladı. Çoğumuz arka kapıdan kaçarak canımızı kurtardık."

  '3 BİN DÖNÜMLÜK ÇİFTLİĞİNİ KAYBETMEK İSTEMİYOR' İDDİASI

  Müteahhit Arda Sezen, Küççüktürk’ün dairesinin hissesini verdiği takdirde kardeşleri arasında mal paylaşımı sorunu yaşanabileceğini ileri sürdü. Sezen, "Babasından kalan 3 bin dönümlük çiftliği var. Kentsel dönüşüm yapacağımız evi bize verdiği takdirde kardeşler arasında mal paylaşımı gerçekleşecekti. Bu mal paylaşımıyla beraber babasından kalan çiftliği de zorunlu olarak kardeşleriyle paylaşacaktı. Orayı kaybetmek istemediğini düşünüyorum" dedi.

  ORGANLARI BAĞIŞLANDI

  Cem Küççüktürk'ün pompalı tüfekli saldırısında ağır yaralanarak, kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen Müslüm Gök'ün organları, ailesi tarafından bağışlandı. Saldırının ardından kaldırıldığı Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi'nde tedaviye alınan Gök'ün beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine doktorların iletişime geçtiği ailesi, organların bağışlanmasına onay verdi. Gök, organların nakli için ameliyata alındı. Gök'ün karaciğerinin Antalya'da özel bir hastaneye, böbreklerinden birinin Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne, diğer böbreğinin ise Konya'da nakil bekleyen bir hastaya nakledileceği belirtildi. Öte yandan Müslüm Gök'ün cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edilecek. Saldırıda Gök'ün babası İbrahim Gök de yaşamını yitirmişti.

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (08.01.2018)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Etiketler: cinayet , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı