Gündem Haberleri

  Katilleri bulun

  Mustafa KÜÇÜK / İSTANBUL
  05.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Babası gözlerinin önünde soyguncular tarafından öldürülen lise öğrencisi Ercan Özdoğan, polise, babasının katillerinin robot resimlerini çizdirdi. Ancak katiller, 2.5 aydır bulunamadı. Anne Nimet Özdoğan, "Beni dul, çocuklarımı yetim bırakan canilerin bir an önce bulunmasını istiyorum" dedi.

  OKMEYDANI Eğitim ve Araştırma Hastanesi Görüntüleme Merkezi’nde teknisyen olarak çalışan babası 39 yaşındaki Kemal Özdoğan’ın vurulduğu gecenin bir film şeridi gibi sürekli gözlerinin önünden geçtiğini belirten 16 yaşındaki Ercan Özdoğan yaşadığı korkunç dakikaları şöyle anlatıyor:

  "25 Kasım’da, babamla birlikte Koşuyolu’nda amcamlara ait markete yardıma gitmiştik. Saat 24.00 sıralarında dükkándan içeri 3 kişi girdi. Babam o sırada rafları düzenliyordu. Adamlardan biri silahını, öteki de döner bıçağını çıkararak, ’Ellerinizi kaldırın’ diye bağırdı. Ceplerimizde cep telefonu dahil ne varsa boşalttılar. Rahmetli babam, ’Ne istiyorsanız alın’ dedi. Soygunculardan biri raftaki şarap şişesini alıp kafama doğrulttu ve babama tezgáhın altında bulunan kasayı açmasını söyledi. Babam da kasayı açmak için eğildiğinde, fikir değiştirdiler. Bir elinde steril eldiven olan soyguncu kasayı açarak içindeki paraları aldı."

  MERMİNİN ÖNÜNE ATLADIM

  Paraları aldıktan sonra soyguncuların kapıya yöneldiğini söyleyen Ercan Özdoğan, "Yoldan geçen ambulansın sireni soyguncuları tedirgin etti. Biraz bekledikten sonra bir tanesi dönüp babama doğru ateş etti" diye konuşurken sarsılıyor. O zor anda hiç tereddüt etmeden babasının önüne atladığını gururla ifade eden Ercan Özdoğan, "Adam ikinci kez silahını ateşleyince mermi bacaklarımın arasından yere saplandı. Daha sonra da dükkándan çıktılar. Peşlerinden çıktığımda beyaz renkli son rakamları kapatılmış 34 UD plakalı bir Volkswagen Transporter’a bindiklerini gördüm. 20 metre ileriden bir kişiyi alıp kaçtılar. Geriye döndüğümde babamın kanlar içinde yerde yattığını gördüm. Hemen hastaneye götürdük. Babam 9 gün boyunca yoğun bakımda mücadele etti. Ama kaybettik" diyor. Kemal Özdoğan’ın eşi Nimet Özdoğan, yaşadıklarına bir türlü inanamıyor. Katiller yakalanmadan yaşamanın haram olduğunu söyleyen Nimet Özdoğan, "Soyguncular alacaklarını aldıktan sonra hiç sebepsiz yere eşimi öldürdüler. Bunlar tüm insani duygularını kaybetmişler. Bir insanın hayatını bitirmek bu kadar kolay olmamalı. Beni dul, 3 çocuğumu yetim bırakan canilerin bir an önce bulunup en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Benim ocağımı söndürdüler" diyor.

  BUNLARA KİM DUR DİYECEK

  20 yıldır Koşuyolu Kalp ve Damar Hastanesi’nin karşısındaki Kardeşler Market’i işlettiğini ve ilk defa böyle bir soygun olayı yaşadıklarını anlatan kardeş Metin Özdoğan ise şunları söylüyor: "Son yıllarda İstanbul’da can güvenliği kalmadı. Kardeşimi öldürenler bir gün sonra da Dudullu Tavukçu Yolu’ndaki bir kuruyemişçiyi soymaya kalkışmışlar. Dükkán sahibiyle aralarında arbede çıkmış. Ağabeyimi öldüren silahtan çıkan mermiler dükkán sahibini yaralamış. Caniler, her gün bir yeri soyuyor, her gün birilerini öldürüyorlar. Bunlara kim dur diyecek."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı