Gündem Haberleri

  Katilin Yüzü 2

  Soner KOCAER/DHA
  02.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kızının evinde bıçaklanarak öldürülen Osman Nuri Çelebi cinayetinin ardından karısı ve karısının üniversiteli sevgilisi çıktı. Cinayeti ince detaylarına kadar planladığı anlaşılan çift, olaydan dört hafta sonra evlerinde gözaltına alındı. Polisler geldiğinde, çift cinayet-gerilim filmi ‘Katilin Yüzü’nü izliyordu.

  ANTALYA’da 6 Ağustos’ta öldürülen emekli Osman Nuri Çelebi’nin (54), eşi Safiye Çelebi (44) ve üniversiteli sevgilisi Şuayip Şen (25) tarafından planlanan cinayete kurban gittiği öne sürüldü. İddiaya göre Ankara’da yaşayan Safiye Çelebi, 1 yıl önce televizyon aracılığıyla Mersin Üniversitesi’nde öğrenci Şuayip Şen’le tanıştı ve sevgili oldu. İkili adamın hem gayrimenkullerini almak hem de rahat etmek için onu öldürmeye karar verdi.

  Rambo bıçağı aldılar

  Osman Nuri Çelebi’nin 5 Ağustos’ta Antalya’daki kızlarının yanına gitmesinin ardından Safiye Çelebi, rambo bıçağı ve eldiven satın alarak sevgilisiyle birlikte Antalya’ya geldi. Çelebi, sevgilisini kızının evinin bulunduğu mahallede bir pansiyona yerleştirdi, ardından evin anahtarının bir kopyasını çıkarıp sevgilisine verdi.
  Ertesi gün Antalya’da bir yakınlarını ziyarete giden Osman Nuri Çelebi, eşi, kızı ve damadı evde otururken, Safiye Çelebi, “Bağırsak rahatsızlığım için kullandığım ilacı evde unutmuşum. Getirir misin?” dedi. Kızının evine girer girmez evde saklanan Şuayip Şen Çelebi’yi 12 yerinden bıçakladı.

  Televizyonun sesini açtı

  Çelebi’nin bağırması üzerine televizyonun sesini sonuna kadar açan Şuayip Şen, kurbanının boğazını kesti. Çelebi can çekişirken, kızı H.B.’ye ait cep telefonu ve birkaç eşyayı alan Şuayip Şen kaçtı.  Polis, olayın önce hırsızlık cinayeti olabileceğinden kuşkulandı. Ancak evde parmak izi bulamayan ekipler, soruşturmayı aile üyeleri üzerine yoğunlaştırdı. Ekipler, Safiye Çelebi’nin Şen’le ilişki yaşadığını belirledi. İkilinin Ankara’da bir ev kiraladığı, giderleri Safiye Çelebi’nin karşıladığı ortaya çıktı. Polis, iki sevgilinin kaldığı eve baskın düzenledi. O sırada “Katilin Yüzü” adlı cinayet filmini izleyen Safiye Çelebi ve Şuayip Şen gözaltına alındı.

  İkisi de ‘O planladı’ dedi

  ŞUAYİP Şen ifadesinde, “Safiye benimle rahat görüşmek için beni azmettirdi ve kocasını öldürttü” derken, Safiye Çelebi, “Şuayip kocamdan rahatsız oluyordu, ‘Onu ortadan kaldırırsak aramızda hiçbir engel kalmaz, daha rahat ederiz’ diyordu. Cinayeti o planladı” iddiasında bulundu. Çelebi ve Şen tutuklandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı