GeriGündem Katil seni gördüm
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Katil seni gördüm

Katil seni gördüm
refid:15367638 ilişkili resim dosyası

Merter’deki evinin önünde 22 Temmuz 1980’de öldürülen DİSK Kurucu Başkanı Kemal Türkler’in kızı Nilgün Soydan, babasının öldürülmesiyle ilgili görülen davanın çıkışında, “Babamın katilini gördüm. Buradan sesleniyorum. Sen Ünal Osmanağaoğlu babamın katillerinden birisin. Seni tescilleteceğim. Ondan sonra rahat edeceğim. Davamız devam edecek. AİHM’ye de gideceğiz. Babamı öldürten devlet, bunun hesabını bize verecek” dedi.

Türkler’in öldürülmesine ilişkin yargılanan Ünal Osmanağaoğlu hakkındaki beraat kararının Yargıtay Ceza Genel Kurulu’nca bozulmasının ardından davanın yeniden görülmesine dün başlandı.
Bakırköy 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde zamanaşımına 3 gün kala görülen duruşmaya, başka bir suçtan tutuklu bulunan sanık Osmanağaoğlu gelmedi. Kemal Türkler’in eşi Hatice Sebahat Türkler, kızları Yasemin Türkler Akpınar ve Nilgün Soydan’ın hazır bulunduğu duruşmaya, Türkler’in torunu Burç Akpınar da annesi ve teyzesi adına müdahil avukat olarak katıldı. Bahçelievler katliamı davasının hükümlüsü olduğu için Bandırma Cezaevi’nde yatan Osmanoğlu davaya 10 günlük rapor aldığı için getirilmedi. Duruşmaya DİSK Başkanı Süleyman Çelebi de katıldı. Türkler Ailesi’nin avukatı Rasim Öz, Mahkeme Başkanı Atilla Tanrıvermiş’in Yargıtay kararını okumasından sonra söz alarak, “Uzun yıllar bu dosyanın mücadelesini verdim. Beraat kararını bozan yargıçları alkışlıyorum. Ankara’da yargıçlar olduğunu bize gösterdiler. Bahtiyar oldum” dedi. Avukatlardan Ergin Cinmen, Osmanoğlu’nun 13 Temmuz’da aldığı 10 günlük raporun 23 Temmuz’da dolmasının şüpheli olduğunu söylerken, avukat Kudret Yıldırım, Türkler’in öldürülmesinin bir insanlık suçu olduğunu ve bu suçlarda zamanaşımı olmadığını iddia etti. Mahkeme, Osmanağaoğlu’nun cezasının daha ağır olabileceği için sanığın duruşmaya getirilmesine, Osmanağaoğlu’nun tam teşekküllü bir hastaneye götürülerek raporun yeniden değerlendirilmesine karar vererek duruşmayı bugüne erteledi.

Katil seni gördüm
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle