Gündem Haberleri

  Katil aile polisle çatıştı

  Hürriyet Haber
  18.09.2013 - 01:16 | Son Güncelleme:

  Rusya’da en az 30 kişiyi öldürüp çok sayıda soygun gerçekleştiren iki çocuklu bir aile polisle girdiği silahlı çatışmada yakayı ele verdi.

  Rossiya 24 televizyonunun haberine göre, eski anaokul öğretmeni Inessa Tarverdiyeva (46), ikinci evliliğini yaptığı diş doktoru eşi Roman Podkopaev (25) Tarverdiyeva’nın ilk evliliğinden kızları Viktoria (25) ve Anastasiya’dan (13) oluşan “katil aile”, önceki gün Rostov bölgesindeki Aksai kasabasında eski bir subayın evini soymaya çalışırken polisle karşı karşıya geldi. Çıkan çatışmada Roman Podkopaev ölürken, Viktoria ise ağır yaralandı. Soğukkanlılığını koruduğu görülen İnessa Tarverdiyeva ile Anastassia ise polise teslim oldu.

  ORTA SINIF AİLE YAŞAMI

  Rus Federal polisi, katil ailenin, “son derece sakin bir orta sınıf aile yaşamı” sürdüğünü, soygun ve cinaytleri ise “sıradan bir iş gibi” yaptığını açıkladı. Aile üyeleri “işlerini yapmak için” bazen saatlerce ötedeki kentlere gitmekten de kaçınmıyordu. Bu “iş gezilerinde” çadırlarını da yanına alan aile, “kamp tatili yapan aile” havasına bürünüyordu.

  Ailenin gerçekleştirdiği kanlı soygunlarda kadın ve çocukları ayırmadığı, Roman Podkopaev’in 2009’da hava indirme birliği askerini ve 7 yaşındaki bir çocuk başından vurarak öldürdüğü, askerin karısı ve 6 yaşındaki kızını ise bıçakla yaraladığı da ortaya çıktı. Ailenin kurbanları arasında 6 da polis memuru var. İnessa Tarverdiyeva, yakalandıktan sonra yapılan olay yeri tatbikatında, silah kullanmaya yatkınlığı ile dikkat çekti. Tardiyeva, kurbanlarını nasıl öldürdüğünü anlatırken son derece soğukkanlıydı. Tarverdiyeva, polisin “nasıl bu kadar soğukkanlı olabiliyorsun” sorusuna “ben doğuştan suçluyum” diye yanıt verdi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı