Gündem Haberleri

  Kastamonu'daki saldırının tatbikatı yapıldı

  Turan KURT/KASTAMONU, (DHA)
  17.05.2011 - 14:20 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın Kastamonu mitinginden sonra Ilgaz Dağı eteklerinde 1 polisin şehit edildiği PKK saldırısından yaralı kurtulan polis memuru Metin Kuş’un da katılımıyla olay yerinde geniş güvenlik önlemleri altında tatbikat yapıldı.

  Başbakan Erdoğan’ın Kastamonu mitingi ardından AK Parti seçim otobüsünün yer aldığı konvoya 4 Mayıs’ta Ilgaz Dağı’nda terör örgütü tarafından yapılan saldırının tatbikatı yapıldı. Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi’nde görevli polis memuru Recep Şahin’in şehit olduğu, aynı şubede çalışan meslektaşı Metin Kuş’un yaralı kurtulduğu terörist saldırının tatbikatı çok sayıda polis ve askerin de katılımı ile yapıldı. Saldırıdan yaralı kurtulan polis memuru Metin Kuş da katıldı. Saldırı sonrası tedavi gördüğü hastaneden taburcu olan ve 1 ay rapor alan polis memuru Metin Kuş, saldırı sonrası ilk defa geldiği olay yerinde Cumhuriyet Savcısı’na olayın nasıl olduğunu anlattı.

  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin de hazır olduğu tatbikatta saldırının detayları görüşüldü. Basın mensuplarının yaklaşmalarına izin verilmediği tatbikatta, saldırganların ve yanan otomobilin yerleri gibi konular üzerinde inceleme yapıldı. Polis ve askerin de güvenlik önlemi aldığı tatbikat, yaklaşık 1,5 saat sürdü. Terör saldırısının gerçekleştiği Ilgaz Dağı’ndaki viraja bazı kişiler tarafından 3 Türk Bayrağı yerleştirmesi dikkat çekti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı